Vylepte si vánoční atmosféru s Lepeeto

Vánoční dekorace můžou být něžné i zábavné. A přesně takovou kombinaci nabízí nálepky od značky Lepeeto, která pro letošní Vánoce zvolila třeba motiv zasněženého městečka, padajících vloček nebo ptáčků schovaných v krmítku. Pojďte si k nám na Bonami vylepit vánoční atmosféru s Lepeeto.

Lepeeto
Vánoční dekorace od Lepeeto najdete v aktuální kampani na Bonami.

Česká firma Lepeeto se zrodila před pěti lety z nápadu dvou čerstvých maminek, které svým dětem chtěly zařídit útulné a zároveň praktické pokojíčky. Na trhu jim ale scházely originální dětské dekorace, které se tak rozhodly vytvořit samy. V jejich portfoliu jsou kromě interiérových samolepek, na které odkazuje vtipný název v podobě slovní hříčky na větu „Lepí to“, také tapety, obrázky nebo třeba magnety. Za značkou stojí Lenka Ošťádalová, která se stará především o provoz a propagaci, a její švagrová a hlavní designérka Lepeeto Michaela Ošťádalová. A právě designérku Míšu, která vystudovala Animaci na filmové fakultě v Bratislavě, jsme poprosili o krátký rozhovor.

Michaela OÁú†dalov† a Lenka OÁú†dalov†_1 foto Radka Tippmanov†
Michaela Ošťádalová a Lenka Ošťádalová, které stojí za značkou Lepeeto.

Nové vánoční dekorace Lepeeto jsou plné skvělých nápadů. Kde jste pro ně čerpali inspiraci?

S vánočními kolekcemi je to větší zábava, než byste čekali. Každý rok vznikají v období, kdy padají hvězdy a noční teploty neklesnou pod 30 °C. Musíte pevně zavřít oči a představit si jak zvoní rolničky. A když už se Vám to konečně povede, někdo vedle Vás skočí šipku do bazénu a musíte začít od znova.

Máte při navrhování pro Lepeeto ještě čas na tvorbu animovaných filmů, kterou jste vystudovala?

Animovaný film je zákeřný. Je příliš zajímavý na to, aby mu člověk dokázal odolat. Musím říct, že odolávám těžce, ale stále se snažím uchovat si luxus čtyř hodin spánku denně.

Jaké kreslené pohádky máte s dcerkami Josefínou a Babetou nejradši?

Milujeme všechny, zvlášť ty anglické a japonské. Na filmech japonského studia Ghibli holky vyrostly. A teď před Vánoci jsou samozřejmě favoritem Ukradené Vánoce Tima Burtona.
No a když náhodou nekoukáme na filmy, tak si čteme. Naší oblíbenkyní je teď Angela Carter a její Kytice dívčích pohádek.

My_Neighbor_Totoro_-_Tonari_no_Totoro_(Movie_Poster)
Plakát filmu Můj soused Totoro, který produkovalo Studio Ghibli, Zdroj

Napadlo Vás někdy stvořit film na základě motivů, které vznikly pro Lepeeto?

Film není o motivech, ale o ději. Takže spíše se ty obrázky z animovaného světa proplíží do designu Lepeeto. S kolegyní Lenkou Ošťádalovou se snažíme, aby všechny naše kolekce zůstaly tvořivé a hravé. Tak doufáme, že se nám to daří.

Plánujete pro letošní rok ještě nějaké novinky a na co se případně můžeme těšit ten další?

Celý letošní rok byl plný reedic a novinek. Pokud to vyjde, tak ještě letos, nebo na začátku nového roku přibude nová kolekce Ve městě ze série Pro kluky. A na tu se já těším obzvlášť, protože ji plánuju využít hned v několika dětských pokojíčcích:)

83
Míša v pořadu České televize Bydlení je hra při aplikaci samolepky Popelářský vůz ze série Pro kluky. Zdrojem fotky je web Lepeeto.

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate