Víkendové tvoření – stojan na šperky a staronové vázy a květináče

Cítíte to? To jsou první náznaky jara! Sice je na něj ještě příliš brzo, ale stejně to už poslední dny zkouší a hlásí se o slovo. Vyrazte proto do přírody a cestou si utrhněte první zelené výtvory nebo si domů přineste kousek větve. Do kamen je ale neházejte, budete je potřebovat na pár jednoduchých,  zato krásných a snových dekorací.

1) Omotaná váza

Tenhle postup na vázy, které vypadají úchvatně,  je natolik jednoduchý, že nám k němu bude stačit jedna věta. Vezměte do ruky provázek, připravte si lahev od vína (klidně i dvě nebo tři, vždyť je víkend!) či plechovku, přilepte začátek provázku na vršek lahve a motejte a motejte a motejte…

Návod podle Barefoot Duchess
Návod podle baysidebride.com

2) Stojan na šperky

Pamatujete, jak jsme na začátku článku mluvili o větvi? Teď vám konečně prozradíme, na co ji budete potřebovat – bude z ní totiž jednoduchý stojan na šperky, který vám rovnou i roztříští nudnou bílou zeď.

Stojan na šperky podle www.julieannart.com

Stejně jako u vázy, i tady si s výrobou poradí každý. Obmotejte konce větve dlouhým provázkem tak, aby vám vzniklo rovnou i závěsné poutko. Pak na větev dejte háčky (seženete v železářství) , zatlučte hřebíček do zdi a je hotovo!

Návod podle www.julieannart.com

 3) Květináč místo tabule

Ulovili jste venku nějaký netypický kousek, který si zaslouží jít do vašeho květináče? Nebo už se nevyznáte v té hromadě bylinek? Popište si je! Kupte si v uměleckých potřebách tabulovou barvu (černou, na kterou se dá psát křídami), vezměte do ruky štětec a pusťte se do natírání. A  ještě večer to máte bílé na černém!

Popsané bylinky podle www.gardening-forums.com

A tu máte pro jistotu celý návod, abyste viděli, že nelžeme, když tvrdíme, že to jde opravdu levou zadní:)

Návod podle ispydiy.com

Nezapomeňte se nám pochlubit svými výtvory. A kdybyste měli další tipy na podobné dekorace, dejte nám vědět, moc rádi je uvedeme v dalším pokračování. Pac a pusu a krásný víkend!

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate