Víkendové DIY aneb z rukavice rozkošná veverka

Rukavice to nemají na tomto světě jednoduché. Jejich životnost bývá krátká a vyhazov do koše nekompromisní a beze slz. Pojďte se nad nimi zkusit smilovat a ještě z nich zkusit najít druhý život. Ukážeme vám skvělý a rychlý návod, jak během jednoho dopoledne udělat z obyčejné rukavice roztomilou plyšovou veverku. Co budete potřebovat:

9
Zdroj návodu: Blog Etsy

 

  • rukavici (ideálně hnědou, ale když budete mít černou, můžete z veverky udělat třeba tchoře)
  • výplň (vatelín a podobný materiál)
  • nůžky a fixku na textil
  • dva čističe dýmky (jednu přestřihněte na půlku)
  • korálek
  • a nitě na šití a vyšívání

1

Otočte rukavici rubem navrch a fixkou si na ni nakreslete čáry stejně jako na obrázku. Tak si rukavici rozdělíte na jednotlivé částí těla. Podle čar pak rukavici rozstřihněte. Každou z částí si přišpendlete a plus mínus podle čárkovaných linií na obrázku ji sešijte nití ve stejně barvě, jako je rukavice.

5

Až budete mít hotovo, otočte všechny části zase lícem navrch. Do vytvořených nožiček a ocásku dejte čistič dýmek a všechny části pak vycpěte vatelínem. Tedy až na ouška, ta nechte volná. Vycpané části teď sešijte jehlou, ale tak, abyste vytvořili spíše plochý šev, než-li špičatý a hodně utažený.

11

Teď přichází na řadu hlavička. Tu složte následovně. Nejdříve levá strana do středu, pak pravá, po ní spodní část a nakonec ta vrchní (jako kdybyste balili bonbon). A sešijte. Ouška sešijte tak, abyste z nich udělali jakoby okvětní lístek. Pak je přišijte k zadní části hlavy do vytvořené mezery.

7

Jestli chcete, ocásek můžete vyšít nití tak, abyste vytvořili pruhy. A teď přijde ten akt stvoření veverky – sešití všech částí tělíčka dohromady. Tadá! Nakonec jen fixkou dokreslete oči a přišijte korálek jako nos.

8

 

A kdyby vás to tvoření plyšáků opravdu chytlo, našli jsme pár dalších tipů, jakými se můžete inspirovat:

beast-pillow3
Zdroj obrázku: Debivanzyl

 

786953f00cffd721915e211464b4bbb8
Zdroj obrázku: nalevo JessQuinnSmallArt, napravo Buro

 

24d554f2d87e853debb9d2bf7f22a6b6
Zdroj obrázku: IzTkaniRukami

 

2edd468344073f06ec3d569e34d62d28
Zdroj obrázku: nalevo We Lived Happily Ever After, napravo Indie-ish

 

271193be2075e14d9efd712a89195d05
Zdroj obrázku: nalevo Bliss , napravo The Guardian

Comments

comments

Leave A Reply

Navigate