Víkendové DIY – nalaďte se na podzimní vlnu

Všimli jste si už, že listí začíná chytat nažloutlou a červenou barvu? Že se doma automaticky uchylujete k šálku čaje a zapalujete si k tomu svíčku? To je podzim, dámy a pánové. A jako správní hostitelé byste jej měli pustit k sobě domů. Na to je nejlepší víkend, kdy se kvůli venkovním plískanicím nabízí ideální chvíle. Pojďte se s námi pustit do tvoření podzimních dekorací, se kterými bude to pochmurno hned příjemnější.

1) Svícen ze žaludů

Tenhle svícen je ideální dekorace na prostřený stůl, ale i jako kulisa k románu nebo rozpálenému krbu (pro ty méně šťastní z nás ke studenému topení). A ještě si před tím, než se do něj pustíte, uděláte pěknou procházku po lese.

Bonami DIY
Zdroj: Victoria Brikho

Co potřebujete? Staré zavařovačky nebo sklenice, které vydrží žár svíčky, kus juty či pytloviny, provázek, žaludy (ale klidně i kaštany, oříšky nebo oranžové lampiónky z mochyně, cokoli, co vám při procházce v lese cvrnkne do nosu) a lepidlo.

Bonami DIY
Zdroj: Victoria Brikho

A jak na to? Ustřihněte si takový kus juty, aby byl podobně vysoký jako sklenice a na délku ji obmotal celou kolem dokola. Připevněte ji ke sklenici tak, že ji po obvodě svážete na několikrát provázkem, ideálně přírodním. Pak vezměte do ruky pistoli na lepidlo a k provázku přilepte podzimní dekoraci vašeho výběru. Teď už jen dovnitř dát čajovou svíčku a podzimní idylka je hotová.

Bonami DIY
Zdroj: Victoria Brikho
Bonami DIY
Zdroj: Victoria Brikho
Bonami DIY
Zdroj: Victoria Brikho

2) Girlanda z podzimního listí

Během tohoto výtvoru uděláte víc než jen to, že procvičíte své šikovné prsty. Vyvětráte se na čerstvém vzduchu, poznáte (nebo si připomenete) přírodu a zapojíte do toho ještě i děti. A na konci toho stojí girlanda, kterou nakonec necháte viset po celý rok, jak si ji oblíbíte.

Bonami DIY
Zdroj: Simple as That

Připravte si – nasbírané barevné listy různých tvarů a odstínů, knížku, kterou budete ochotni obětovat, lepidlo nebo oboustrannou lepící pásku a provázek. To vše vám bohatě stačí.

Bonami DIY
Zdroj: Simple as That

Teď přijde ta část, kde budete muset projevit trochu trpělivosti. Nechte listy lisovat tak, aby byly opravdu suché a pěkně rovné, nepokrčené. Pak z knihy vytrhněte několik stránek. Jedna stránka bude odpovídat jedné vlaječce girlandy. Všechny sestřihněte do stejného tvaru (anebo i odlišného, jestli máte rádi nepravidelnost) tak, abyste je mohli navrchu obmotat a nalepit na provázek. Na každý papír přilepte lepidlem nebo oboustrannou páskou list, aby pořádně držel. A pak jen ohněte vršek každého papíru, dejte na šňůrku a opět lepidlem nebo páskou k provázku přidělejte. Girlandě to bude slušet v okně, nad dveřmi, ale i nad postelí nebo venku na místě, kde bude chráněná před deštěm.

Bonami DIY
Zdroj: Simple as That

3) Variace na dýně

Na podzim je dýní jako naseto po dešti. Jejich tvar se přímo vybízí k tomu, abyste z nich něco vytvořili.

Bonami DIY
Zdroj: Trend Zona
Bonami DIY
Zdroj: Trend Zona

Jediné, co k tomu budete potřebovat, je hromada dýní (ideální jsou menší okrasné, prodávají se běžně v obchodech se zeleninou, občas i v květinářství) a barevný sprej. A nemusíte použít jen zlatou, jako na obrázcích, ale klidně i pastelově mentolovou, bílou, stříbrnou, růžovou… Omezení žádné není. Pak jen stačí dýně nastříkat, nechat uschnout a jednoduše vyskládat na misku. Anebo na okenní římsu, udělat z nich ozdobu na stůl, poklást jen tak  ledabyle na schody nebo na zahradu, ať oživí přírodu, která se přizpůsobuje novému ročnímu období.

Bonami DIY
Zdroj: Trend Zona
Bonami DIY
Zdroj: Trend Zona
Bonami DIY
Zdroj: Trend Zona

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate