Víkendová nuda aneb tipy na ručně vyráběné dekorace

Tam venku, v zemi ledové, hrozí zlomeniny nohou, zima se prodírá až na kost, a tak všechny buňky vašeho Já rozumně usoudí, že tenhle víkend je nejlepší raději zůstat doma. Abyste se ale neukousali nudou a zároveň po sobě zanechali viditelnou stopu, přinášíme vám tři jednoduché tipy na ručně vyráběné dekorace, díky kterým to bude víkend jako malovaný!

1. Zlatavý hrnek

Máte doma čistě bílé hrnky, které vás už omrzely? Nastavte si na stopkách 10 minut a jakmile doběhne poslední vteřina, budete mít zbrusu nový oblíbený hrnek. K rychlé proměně budete potřebovat:

  • čistě bílý hrnek nebo šálek
  • lepící pásku (klasickou, na malování, my jsme z nouze použili i zdravotní náplast a fungovala!)
  • rychleschnoucí zlatý sprej vhodný i na keramiku (ve specializovaném obchodě vám poradí)
  • bezbarvý lak na finální fixaci (opět se zeptejte ve vybraném obchodě)

Pak už jen stačí postupovat podle obrázku a kávička jako ze zlata je hotová.

3

1_700px

Návod na zlatý hrnek podle Poppytalk.com

2. Dekorace Pom Pom

Už jste je určitě viděli na spoustě fotkách ze svatby nebo oslav. Tyhle papírové nadýchané koule se dají ale využít i v běžném interiéru. Můžete je zavěsit na lustr, do oken nebo jimi ozdobit i dárek. Využití se meze nekladou, takže se nedivte, až budete hodinu chodit po bytě s dalšími a dalšími Pom Pom koulemi a hledat nová místa, kam je pověsit.

Zdroj: Pinterest.com

K výrobě Pom Pom koulí si připravte:

  • hedvábný papír (můžete si namíchat jednu barvu nebo i více odstínů)
  • nůžky, provázek a šikovné ruce

Navrstvěte na sebe několik hedvábných papírů. My jsme zkusili i jemné papírové kapesníčky a výsledek byl stejně parádní. Čím více  vrstev, tím bohatší koule bude. Papíry pak navrstvené na sebe skládejte jako klasickou harmoniku. Přesně uprostřed převažte provázkem a konce zastřihněte buď do kulatého, nebo naopak špičatého tvaru. Teď přichází ta nejlepší část. Roztáhněte jednotlivé konce do vějíře a vrstvičku po vrstvě oddělujte a tvořte z nich tvar koule. Pak už jen stačí zavěsit, kamkoli se vám zachce.

Zdrojem návodu je blog P.S. Heart
Zdroj: Pinterest.com

3. Rám není zapotřebí

Najít rám, který se vám bude líbit a zároveň vás finančně nezruinuje, to je někdy pořádný kumšt. Místo toho ale můžete zkusit washi pásky, které se dostávají ve světě interiérového designu na výsluní. Fungují jako klasické lepící pásky, jen hrají barvami a vzory. Orámovat si jimi fotku nebo obrázek je tak neskutečně snadné, efektní a originální.

Kreativita washi pásek podle Design Sponge
Zdroj: Pinterest.com
Zdroj: Design Sponge

 

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate