Velikonoční DIY: Domácí svíčky ve skořápkách od vajíček

Vajíček na Velikonoce není nikdy dost! Naše Jana vám se svým dalším DIY výtvorem ukáže, že se nemusíte stále držet klasiky, ale trochu si s vajíčky a velikonoční výzdobou pohrát. Barevné svíčky ve skořápkách od vajíček budou milým zpestřením velikonočního stolu. Jejich výroba je nenáročná, a tak si můžete vyrobit hned několik barvených odstínů, které budou krásně ladit s vaším interiérem. tak hurá na to, Velikonoce se kvapem blíží!

IMG_3762
Foto: Jana Ardanová

Co budeme potřebovat?

– 5 vajíček
– 250 g sójového vosku
– barvy do svíček
– knot (cca 30 cm)
– 5 plíšků do svíček
– 22 párátka
– bílou barvu, kterou lze ředit vodou
– kartonový obal na vajíčka
– kleště
– nůžky
– štětec

Veškerý materiál k výrobě svíček koupíte v e-shopech, které se specializují na ruční práce.

0.-príprava-materiálu
Foto: Jana Ardanová

Nejprve si odstřihneme asi 6 cm knotu, prostrčíme ho dírkou v plíšku a sevřeme kleštěmi. Poté si vezmeme vajíčko a rozbijeme o sklenici tak, aby nám zůstaly 2/3 skořápky celé. Vajíčko vylijeme, skořápku opatrně vypláchneme a vložíme knot s plíškem. Aby byl knot rovný, zafixujeme ho pomocí dvou párátek.

Mezitím si ve vodní lázni necháme roztát 4 velké lžíce vosku, do kterého pak přidáme barvu a případně i vůni. Rozehřátý vosk postupně nalijeme do skořápky. Vosk přiléváme na tři krát a každou vrstvu necháme pořádně zaschnout. Pokud bychom ji totiž nalili najednou, střed svíčky by se nám propadl. Jakmile vosk ztuhne, obarvíme skořápku bílou barvou.

IMG_3776
Foto: Jana Ardanová
IMG_3689
Foto: Jana Ardanová

Do skořápek jsme použili sójový vosk. Svíčky tak hoří až o 50 % déle, než svíčky z parafínového vosku. Ten by v tak malých svíčkách vyhořel příliš rychle. Sójový vosk navíc v případě malého ukápnutí snadno odstraníte teplou mýdlovou vodou.

TIP! Ve skořápce si také můžete vypěstovat i řeřichu! Stačí do ní vložit kousek vaty, nasypat semínka a opatrně zalévat vodou, aby byla vata stále vlhká. A další dekorace je na světě!


Zuzka_ber

Jana Ardanová

Baví mě vyrábět pěkné věci, od praktických bytových doplňků, po dekorace na zahradní oslavu. Bydlíme u lesa, který je pro mě inspirací v každém ročním období. Mám ráda stromy, jeden jsme měli už i v kuchyni a na další plánujeme postavit malý domeček.


Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate