Ve zdravém těle, zdravý duch aneb Oslavujeme Den zdraví!

Věděli jste, že na 7. dubna připadá Světový den zdraví? V tento den byla totiž v roce 1948 založena Světová zdravotnická organizace (WHO), a tak se na oslavu jejího vzniku každoročně vyhlašuje „svátek“ zdraví. Takže, kdy jindy zpomalit a začít přemýšlet nad tím, co všechno můžeme udělat proto, abychom se cítili zdraví, fit a v pohodě? Dali jsme proto dohromady pár tipů a nápadů, které budou mít na vaše zdraví jedině pozitivní dopad. A nezapomeňte nakouknout i do naší speciální kampaně!

A series of simple food images with organic ingredients and healthy dishes
Zdroj: Stocksy.com

Zdravé tělo…

Dobrá fyzická kondice, to je základ našeho celkového zdraví. Ať už se nám to líbí nebo ne, bez pohybu to zkrátka nepůjde. Jenže běh, cyklistika, fitness a další oblíbené sporty ale vyžadují překročit práh domu. Venku prší, je moc zima, je moc teplo a jindy zase nemáme co na sebe. Však to znáte. Výmluvy, alespoň 7. dubna, hoďte za hlavu a zacvičte si doma. A pokud nevíte co, i na tuto výmluvu pro vás máme odpověď. Zapátrejte trochu na YouTube a najdete hromadu nejrůznějších cvičení. Od pořádného zápřahu až po uklidňující jógu.

130099-1020-1020
Konečně jsem se dočkali ideálního počasí na výlety na kole! Už máte to svoje? | Zdroj: Biano

I když nejlepší pohyb je samozřejmě vždy na čerstvém vzduchu, je nám jasné, že ne vždy to úplně vychází podle našich představ. Ale nebojte, každý pohyb se počítá! Pokud máte jako my sedavé zaměstnání, určitě znáte ten nepříjemný pocit, kdy se po dlouhém sezení zvednete ze židle a bolí vás celé tělo a dost možná i hlava. Máme ale pro vás hned dva tipy, jak se tomu dá zabránit a i když budete dlouho sedět, budete se zároveň i trochu hýbat.

Jedním takovým tipem jsou balanční židle od české značky Peška, které najdete i u nás na Bonami. Jsou navrženy tak, aby podporovaly lymfatický systém a byly účinnou oporou pro záda. Při sezení na balančních židlích dochází k posílení hlubokých břišních svalů. A jak říká sám zakladatel značky Petr Peška, zdravý a silný střed těla je jako zdravý strom, jen ten může mít silné a zdravé větve.

Bez-názvu-620x307
Ergonomické židle Peška poskytují maximální podpěru páteři a díky balančnímu systému budete cvičit i při sezení!

Naším dalším pomocníkem v boji proti bolavým zádům jsou také sedací míče. Možná si hned vybavíte ty ošklivé míče z PVC, co se pořád vyfukovaly a interiéru ani trochu neslušely. Ale německé míče VLUV, to je úplná jiná liga. Tyto sedací míče splňují jak nároky na zdravé sezení, tak i na estetiku.

VLUV-620x413
Zdroj: VLUV

Nejen pohyb, ale jídlo patří ke zdravému životnímu stylu. V Bonami najdete vegany, vegetariány, vyznavače paleo, ale i „všežravce“. Pokud jde ale o zdravou stravu, na jednom se shodneme. Hodně zeleniny, hodně ovoce a čistá voda – to je svatá trojice, na kterou nedáme dopustit! A protože jsou mezi námi i fanoušci syrové stravy, přichystali jsme pro vás soutěž, která probíhá na našem Instagramu, o kuchařku RAW pro zdraví a krásu od nakladatelství Smart Press!

raw kuchařka

…a zdravý duch!

Duševní zdraví by pro nás mělo být stejně důležité jako to fyzické. A tak bez výčitek občas zpomalte, odpočiňte si a užijte si chvilky s přáteli a rodinou. Uvidíte, jak vás to posílí. A jaké jsou naše „zpomalovací“ tipy? Horká relaxační koupel, dlouhá procházka, večer s knížkou a nebo třeba omalovánky!

^4B2D795BC4A0085135ACC0AF05573D26829C7F7438ADB98F5D^pimgpsh_fullsize_distr
Kreativní tvoření a čas strávený s těmi nejbližšími, to je lék na duši! | Zdroj: OMY
Collage
1. Omalovánka Tokyo XXL | 2. Masážní svíčka Invigorating/Euphoric, vůně mandarinky a rozmarýnu | 3. Interiérové houpací křeslo Swingy In Mystic | 4. Lahev se zásobníkem na prášky In Style Red | 5. Dámské kolo Townie Original 3i EQ White | 6. Čepice s ochrannými prvky Ribcap Hardy Rose

Další pomocníky pro zdravé tělo i zdravého ducha najdete v naší speciální kampani!

Komentáře

komentářů

Navigate