Vánoční stromky, které vám neopadají

Vánoční stromeček patří k nejvýraznějším symbolům Vánoc. Podle aktuálního průzkumu Češi dávají přednost živému stromku, který letos provoní polovinu domácností. Pod umělým vánočním stromečkem si rozbalí dárky 43 procent lidí a zbylých sedm procent prý letos nebude mít stromeček žádný. Možná to tak ale není úplně pravda. Třeba tahle skupina lidi zvolí DIY stromek, na který se v průzkumu určitě někdo neptal.) Na blogerské scéně jde ale o velký hit, který klasickým stromkům začíná šlapat na paty. Jen samy o sobě se tyhle stromky asi příliš často nevyskytnou, ale jako doplněk vánočně vyzdobeného interiéru jsou ideální. Podívejte se na náš výběr DIY stromků, který vás třeba rovnou inspiruje k jejich výrobě.

Nakreslený stromeček

Máte doma některou ze stěn natřenou tabulovou barvou? Tak na ni honem stromeček nakreslete. Barevné ozdoby můžete přidat až na Štědrý den. Naštěstí vám to nezabere příliš času. Nám se moc líbí jednoduchá, ale efektivní varianta křídového stromku, který vytvořil stylista Marcus Hay pro značku CB2.

julius with chalk tree-2
Vánoční stromek nakreslený křídou v katalogu značky CB2

Nalepovací stromeček

Tenhle stromek stačí jen přiložit k oknu a o slavnostní vánoční atmosféru je postaráno. Lepit se samozřejmě nemusí, funguje totiž na základě elektrostatiky, takže opravdu stačí jen přiložit a už drží. A dokonce několik Vánoc po sobě. Po svátcích tedy samolepku jednoduše sundejte a schovejte ji na příští rok.

Elektrostatickou nálepku stromku najdete u nás na Bonami.
Elektrostatickou nálepku stromku najdete u nás na Bonami.

Vzpomínkový stromeček 

Stromeček vytvořený z cenných fotek, které zachycují krásné zážitky, už nepotřebuje žádné další ozdoby. Vybrat ale můžete třeba i stylové obrázky z časopisů a katalogů. Ty černobílé dodají originálnímu stromečku minimalisticky moderní atmosféru.

IMG_0412
Stromeček z fotek z blogu Frichic

Washi stromeček

Jednoduchá varianta, kterou zvládne opravdu každý. I děti. Dopřejte jim, ať si vytvoří stromeček úplně samy. Ideální bude, když vytvoříte základní obrysy stromečku a necháte děti, ať si ho washi pásky dozdobí tak, jak budou chtít.

washitapetree-640x640-2
Stromeček z washi pásek z blogu Modern Parents Messy Kids

Sladký stromeček

Na výběr máte hned několik možností. Třeba nakoupit čokoládové bonbóny a úhledně je vyskládat na třípatrový etažér, upéct stromeček z perníkového těsta nebo se inspirovat blogem Miss CandiQuik a vytvořit elegantní verzi sladkého stromečku z lízátek cake pops.

Blue_blog
Cake Pops stromeček z blogu Miss CandiQuik

Stromeček pro panenky

Uznáváme, že tenhle stromek ocení jen část rodiny (ta holčičí.), ale je tak krásný, že ho nemůžeme opomenout. Nápad pochází z webu Mr Printable, kde si můžete stahovat šablony na různé DIY projekty. A stromeček pro panenky je jedním z nich. Pro jeho zhotovení budete potřebovat kartón, lepenku, barevný papír a svoji fantazii.

christmas-tree-cardboard-doll-house
„Stromeček pro panenky“ z webu Mr Printable

Literární stromeček

Geniální nápad pro všechny knižní nadšence! Stačí efektně naskládat knížky na sebe, pyramidu ozdobit světýlky a nahoru dát místo hvězdy třeba šišku. Přesně takhle to udělala spoluzakladatelka blogu Family Sponge Jen Hansard, která je spolu se svou rodinu (od té doby, co zrušili televizi) do knížek naprostý blázen a v jejich domácnosti tak o ně opravdu není nouze.

booktree11
Literární stromeček z blogu Family Sponge

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate