Vánoční Lemarket

Krásná práce českých a slovenských tvůrců se díky dvěma šikovným kamarádkám Eleně a Lucce dostává mezi široké publikum. Holky totiž od roku 2013 pořádají moderní tržiště Lemarket, jehož třetí ročník se teď o víkendu pořádá v nádherných prostorách Galerie Mánes. Tady se akce uskutečnila také v květnu a byla opravdu hodně povedená. Vánoční pokračování je na tom stejně, ne-li líp, protože holky vymyslely jednu skvělou novinku – hostinu na terase, kdy si na čerstvím vzduchu můžete pochutnat na horkém punči, výborných burgrech nebo třeba italských specialitách.

vanocnilemarket_37
U vchodu vás opět přivítají krásky s věncem ve vlasech. Květnové luční kvítí střídá zimní květinová variace. Foto: Iri Novak

Na Lemarketu se můžete přijít inspirovat, podívat po dárcích na poslední chvíli nebo jednoduše nasát krásnou vánoční atmosféru. Hraje tu skvělá hudba, prostor je ozdoben elegantními třpytivými stromky a z terasy voní vánoční punč. Svoji práci na akci, která dneska potrvá až do sedmi večer, představují módní návrháři, ilustrátoři, designéři, řemeslníci i mistři originální kuchyně. Těšte se třeba na krásné domácí oblečky Lull, diáře a přáníčka Karolíny Strykové, dřevěná pera Kayu nebo originální francouzské čokolády s krásnými obaly, které vyrábí dva šikovní mladíci.

vanocnilemarket_21
Čokolády z Francie k nám přiváží Kurátor, foto: Iri Novak
vanocnilemarket
Pretty Paper, foto: Iri Novak
vanocnilemarket_7
UrbanWood.cz, foto: Iri Novak
vanocnilemarket_19
Vánoční přáníčka od Lenky Křikavové pro edition lidu, foto: Iri Novak

vanocnilemarket_1

vanocnilemarket_2
Ozdoby Rautis, foto: Iri Novak

vanocnilemarket_28

vanocnilemarket_29
Dřevěná pera Kayu, foto: Iri Novak
vanocnilemarket_6
Papírový betlém od Pepe hračky, foto: Iri Novak

vanocnilemarket_33

vanocnilemarket_35
Hostina na terase, foto: Iri Novak

Na Lemarketu na vás kromě krásných věcí a skvělého jídla čeká také vánoční fotokoutek, kde se můžete vyfotit třeba s obřím dárkem nebo zlatým prasátkem. A připraven je i zajímavý umělecký program. Hned po obědě vystoupí sbor seniorek ELPIDA & PLEASE THE TREES, které od 14:00 vystřídá Emma Smetana. V půl páté roztančí publikum skupina Awa a od pěti až do sedmi bude hosty bavit DJ Lucky Luke. Celý program najdete na webu téhle krásné akce, která nám příjemně osvěžila předvánoční období.

vanocnilemarket_5
Irida, foto: Iri Novak
vanocnilemarket_11
Kayu, foto: Iri Novak
vanocnilemarket_25
Pollagraph, foto: Iri Novak
vanocnilemarket_27
TerryEmi, foto: Iri Novak
vanocnilemarket_38
Vánoční Lemarket, foto: Iri Novak

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate