Vánoční DIY: Vyrobte si vlastní adventní kalendář

Prvního prosince už se pomalu blíží a s ním i odpočítávání dnů do Vánoc. A přiznejme si, že se na čokoládku každý den se těší nejen děti. Nechte v sobě letos ožít kreativního ducha a vyrobte si adventní kalendář doma. Vyrobit si ho vlastníma rukama je totiž daleko větší zábava! Dali jsme proto dohromady ty nejzajímavější tipy na DIY adventní kalendář, ze kterého budete mít radost, kdykoliv si půjdete vyzvednout další odměnu za to dlouhé čekání i práci, kterou jste si s ním dali.

1. Pestrobarevný kalendář podle blogu A Beautiful Mess

6a00d8358081ff69e2019b0171dc28970d
Zdroj: A Beautiful Mess

Co budete potřebovat:

sešívačku, lepidlo nebo jehlu a nit
provázek
kolíčky
sladkosti nebo jiné dárečky
24 barevných papírů

Z papíru složíte jednoduché obálky, které po stranách slepíte nebo sešijete, aby vám z nich žádná dobrota nevypadla. Můžete použít různě barevný papír, vytisknout si vlastní obrázky nebo zkusit třeba vánoční balicí papír. Lépe vám poslouží trochu tvrdší papír. Nezapomeňte pak obálky očíslovat. Na zeď nebo na nástěnku přišpendlíte provázek a nakonec obálky naplňte oblíbenými sladkostmi a pomocí kolíčků připevníte na připravené provázky.

6a00d8358081ff69e2019b0171dac1970d
Zdroj: A Beautiful Mess
6a00d8358081ff69e2019b0171d40c970d-800wi
Zdroj: A Beautiful Mess

2. Papírový kalendář podle blogu Zü le blog

24no5d3
Zdroj: Zü le blog

Co budete potřebovat:

provázek
nůžky
tiskárnu
izolepu
papír
sladkosti

Papírový adventní kalendář vyrobíte podobně ten jako předchozí. Tentokrát ale bude skládání trochu složitější a místo kolíčků použijete provázky. Nejprve si vytiskněte šablonu, kterou najdete ZDE, a podle návodu složte 24 obálek. Ty pak zase naplňte sladkostmi nebo dárky. Pomocí izolepy přilepte provázek a pověste na provázky na zdi.

2j5fd43
Zdroj: Zü le blog
4i0741
Zdroj: Zü le blog

3. Adventní kalendář s papírových ruliček podle Morning Creativity

roll-cal6
Zdroj: Morning Creativity

Co budete potřebovat:

ruličky od toaletního papíru
lepidlo
nůžky
karton
provázek
tiskárnu
papír v přírodních barvách

Tři krát hurá recyklaci! Dokonce i z ruliček od toaletního papíru můžete vyrobit krásný adventní kalendář. Nejprve si vytiskněte všechna čísla nebo je nakreslete na přírodní papír. Na kartonovou desku pomocí spolehlivého lepidla přilepte ruličky papíru, které po zaschnutí naplníte sladkostmi. Následně na ně přilepte kolečka s vytištěnými číslicemi. Pak už jen vytvoříte z kartonu střechu a z ruličky komín. Vzadu na desce uděláte menší dírku, provléknete provázek a pověsíte.

toilet-paper-roll-cal
Zdroj: Morning Creativity
roll-cal2
Zdroj: Morning Creativity
roll-cal4
Zdroj: Morning Creativity

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate