V Dejvicích zazářila nová kavárenská hvězda. Místo s vyšperkovaným interiérem

Místo. Takové je jméno kavárny v pražských Dejvicích, jejíž otevření nejeden milovník dobré kávy s napětím očekával. Místo v čele se zkušeným baristickým týmem nabízí nejen perfektní kávu a skvělé chuťovky, ale okouzlí vás i do puntíku propracovaný interiér, za kterým stojí architektonické studio edit! architects. Prostor vás dostane svou vzdušností a střídmostí. Výrazným interiérovým prvkem je i tapeta české ilustrátorky a grafičky Kateřiny Kynclové. Ta upoutá vaši pozornost na první pohled. Jak se celý příběh kavárny začal psát? Kde se majitelé inspirovali ? A proč název Místo? To vše se dočtete v našem rozhovoru se sympatickým majitelem kavárny Jaroslavem Tučkem.

Četla jsem, že Místo bylo inspirováno australskými kavárnami. V čem spočívá jejich specifikum?
Australské kavárny spojují skvělé jídlo a skvělou kávu, což je koncept, který u nás pořád chybí a nám se líbí. Skvělou kávu už dnes nabízí mnoho podniků, ale málokdo k ní nabízí plný servis a zajímavé jídlo. Ta inspirace tedy neleží tolik v designu, jako v obsahu, “náplni” kavárny.

misto-adela
Hlavní dominantou kavárny je prostorný bar. Zdroj: Doubleshot
misto-adela1
Prostor kavárny je velký a členitý s klidnými kouty na čtení nebo práci i komunitním sezením, ze kterého lze pozorovat baristy. Zdroj: Doubleshot
misto-5
Kuchyně Místa je kavárenská, ale sleduje nejnovější trendy a baví i rozmazlené hosty. Zdroj: Breakfastclub.cz

Interiér kavárny upoutá na první pohled. Pracovali jste od počátku s jasnou představou nebo vznikala postupně až ve spolupráci s architekty?
To, jak bude vypadat to hlavní, tedy prostorové rozložení kavárny, bylo jasné, jakmile jsme vybrali návrh edit! architects, který nás zaujal právě členěním prostoru. Celkový koncept tedy vymysleli architekti. My sami jsme přišli s nápadem na hlavní dominantu – bar. Kuchyň nám vymyslel zase pan Viewegh, který projektuje kuchyně.

misto-1
Na první pohled vás v Místě přiláká množství světla, otevřený a světlý interiér plný dřeva. Zdroj: Breakfastclub.cz

V interiéru na první pohled upoutá výrazná tapeta. Co symbolizuje?
Tapetu malovala Kateřina Kynclová a zobrazuje obsah dámské kabelky milovnice kávy. Je krásná, oživuje interiér tím, že je ve střídmě barevném interiéru vlastně (zatím) jedinou výrazně barevnou věcí a nám se prostě líbí. Chtěli jsme v interiéru mít něco, co jinde nenajdete, a tenhle kousek nám doporučili naši grafici.

misto-adela2
Zdroj: Doubleshot
misto-adela3
Zdroj: Doubleshot

Proč název Místo?
O názvu kavárny jsme debatovali dlouhé měsíce, nápadů byla hromada a jeden pracovní vydržel dlouho. Pak jsme na společné schůzce s grafiky přemýšleli, jestli je ten pracovní název dobrý a jak se s ním bude dát pracovat. Grafici pak přišli právě s názvem Místo a s argumentem, že s takovým názvem by se krásně pracovalo. A tak jsme si ho pár týdnů před otevřením jednomyslně schválili. Máme tu prostě Místo pro každého – reflektuje ten funkčně pestrý prostor, kde si najdete každý své oblíbené místo. A pak to také byl malý vtip, protože v Mém šálku kávy (kavárna v pražském Karlíně pozn. autorky) je pořád plno, takže teď konečně zákazníci najdou v naší kavárně “místo” v pohodě:-)

misto-3
Skvělá káva a chutné menu, které se pravidelně obměňuje, jsou v Místě samozřejmostí. Zdroj: Breakfastclub.cz
misto-4
Vejce Florentine. Zdroj: Breakfastclub.cz
misto-adela4
Šikovní baristi vám připraví jednu z nejlepších káv v Praze. Zdroj: Doubleshot

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate