Tipy a triky, se kterými bude jarní úklid hračka!

Jaro je nejen čas detoxu těla, ale také naší domácnosti. Ano, ano jarní úklid je tu! V Bonami tento jarní zvyk docela rádi dodržujeme. Není totiž nad to, si jednou za čas udělat doma pořádek a pročistit si hlavu. Takový pořádný úklid, to je totiž skvělá terapie! Proto jsme pro vás přichystali speciální úklidovou kampaň, kde najdete vše potřebné k organizované a čisté domácnosti, a pár rad a triků, bez kterých se sami neobejdeme.

shutterstock_277148084
Zdroj: Shutterstock

Kuchyně

Kuchyně je srdce domova, a tak bychom se o ní měli také náležitě starat. Pokud rádi vaříte a dokáže v kuchyni strávit hromadu času, jistě oceníte, když je v ní pořádek a všechno máte pěkně po ruce. Nebo alespoň víte, kde jaká kuchyňská pomůcka je.

Vůbec nejlepším pomocníkem pro lepší pořádek v kuchyni jsou nejrůznější dózy, misky a krabičky. Těch podle nás v kuchyni není nikdy dost! S úložnými boxíky na jídlo nebo na suroviny potřebné k vaření budete mít vše zorganizované a také budete mít přehled, co je čerstvé nebo co vám právě dochází. A když navíc sáhnete po pěkné dóze, máte praktický a pěkný doplněk zároveň. Nebojte se je proto hezky vystavit na poličce.

Jenže jak si poradit se zápachem z potravin, který občas dózy chytnou? „Plastové dózy často nasáknou od potravin nepříjemný zápach. Naštěstí se ho můžeme snadno zbavit. Stačí rajčatová šťáva a zubní kartáček. Dózu i s víčkem vydrhneme šťávou a poté ji jen vypláchneme čistou vodou,“ radí Iveta Čekanová, expertka na úklid z LidskáSíla.cz

kuchyně
Zdroj: Pinterest

TIP! Pro ještě lepší organizaci doporučujeme všechny dózy poctivě popsat, co se kde nachází. My máme nejraději variantu s tabulovou barvou a křídou. Tak totiž můžete nádobu používat postupně na různé suroviny, aniž by se její vzhled nějak poškodil. Jednoduše jen hadříkem smažete křídu, necháte uschnout a můžete znovu psát.

Pokud přemýšlíte nad větší přestavbou kuchyně, doporučujeme sáhnout po větších zásuvkách a poličkách, které jsou dělané přímo pro přehlednější uskladnění kuchyňského příslušenství. Chytře také můžete využít roh kuchyňské linky, kam je dobré ukrýt věci, které nepoužíváte příliš často. Rovněž jsme se zamilovali do nápadu pověsit oblíbené nářadí a hrnce na stěnu nebo nad pracovní plochu. Kuchyňské pomůcky tak slouží i jako dekorace a máte k nim jednodušší přístup.

kuchyně
Zdroj: Pinterest
kuchyně
Zdroj: Pinterest

Koupelna

Tolik toužíme po velké a prostorné koupelně! Ale bohužel, většina z nás má spíš menší koupelnu, často s toaletou nebo pračkou dohromady. V takových případech pak koupelna ne vždy vypadá uklizeně a už vůbec ne odpočinkově. Jak si tedy pohrát s malým prostorem, aniž bychom ho zahltili?

koupelna
Zdroj: Pinterest

Často opomíjeným místem v koupelně je prostor pod umyvadlem. A přitom se dá velmi šikovně využít! Zakomponujte pod umyvadlo skříňku nebo poličku a hned máte dostatek úložného prostoru pro ručníky a další koupelnové nezbytnosti. Neobejdeme se zde ani bez šikovných organizérů na kosmetiku, doplňky do vlasů nebo třeba šperky. Sáhněte spíše po průhledných krabičkách, se kterými budete hned vědět, kde co máte.

„S organizéry zavládne doma pořádek! Umělohmotné omývejte teplou vodou a vždy vysušte. Dřevěné organizéry zase otírejte vlhkým hadříkem, detaily dočistěte jemným kartáčkem, aby se nepoškrábala vrchní vrstva, a nezapomeňte impregnovat,“ říká Iveta Čekanová, expertka na úklid z LidskáSíla.cz

Pokud to vaše koupelna dovoluje, doporučujeme také využít plochu stěny – háčky, věšáky a závěsné košíky či tašky vám jistě přijdou vhod.

9598a762da-1000x1000
Zdroj: Inter Design

Šatna

Máte hodně oblečení, ale ráno nikdy nevíte, co si vzít na sebe? Není to tím, že potřebujete nové kousky, ale protože potřebujete hezky přehledně vidět, co všechno vlastně máte a s čím to můžete kombinovat!

Každý kus oblečení by měl mít svůj vlastní prostor, aby byl dobře viditelný. Dejte proto šaty i kalhoty na samostatná ramínka, mějte trička oddělená od blůzek a šátky, pásky nebo spodní prádlo dejte do samostatných přihrádek. Nebojte se také vystavit na obdiv své nejmilovanější boty nebo kabelky.

šatna
Zdroj: Pinterest

Pracovna

Pracovní koutek je místo, kde chceme mít klid na práci a kde nás nebude nic vyrušovat. Ani nepořádek. Jenže kam s těmi všemi papíry, tužkami, dokumenty a kancelářskými sponkami? Nejprve si udělejte pořádek ve všech dokumentech a účtenkách. Co nepotřebujete, nemilosrdně vyhoďte. Na zbytek si pořiďte přehledné pořadače a krabice, do kterých vše roztřiďte.

Skvělým pomocníkem je také nástěnka na stěnu, díky které budete mít všechny důležité poznámky na očích a přitom vám nebudou překážet na pracovním stole. V Bonami také nedáme dopustit na washi pásky, se kterými snadno zkrotíte neposlušné kabely.

pracovna
Zdroj: Pinterest

Využijte každý kousek!

Nebojte se využít každičký prostor, i takový, který běžně nepoužíváte. Nám se zalíbilo především využití místa pod schody, které je ideální třeba pro uschovávání sezónních věcí nebo knížek.

schody
Zdroj: Pinterest

Máte i vy nějaké tipy a triky na uklízení a organizování domácnosti? Podělte se o ně s námi!

Komentáře

komentářů

Navigate