Tipy na pražské designové zážitky

Cestovat po Paříži nebo Londýně a hledat tady designové tipy byla jedna velká zábava. Stejně příjemné bylo zpovídat lidi, kteří mají zkušenost se životem v některém z velkých evropských měst, a rádi se o ně podělili. Ale psát článek s designovými tipy o městě, ve kterém žiju, je naprostá pohádka. A já teď skáču radostí, že jsem se tohohle okamžiku, na který jsem čekala od července, kdy se na Bonami spustil projekt Cesty za designem, konečně dočkala. Tady jsou tedy moje osobní tipy na pražské designové zážitky, na které se buď těším nebo mi rovnou pravidelně zpříjemňují život.

DESIGN

Praha se pomalu ale jistě stává malou designovou metropolí, ve které roste počet obchůdků a galerií s autorským designem od lokálních tvůrců. K dynamickým místům v tomhle ohledu patří Letná nebo Krymská ulice ve Vršovicích, které začínají být příjemně prošpikované nabídkou zajímavých knih, workshopů, módy i designu. Skvělé prodejní galerie se ale samozřejmě nachází i v centru Prahy, kde se o nich kromě místních dozvídá i řada kolemjdoucích cizinců.

Kurator

Malá, ale velmi milá prodejní galerie v ulici Karoliny Světlé, kterou založili výtvarnice Martina Malá a grafický designér Jan Košátko. Galerie připravuje pravidelné instalace, které se nesou v jednotném duchu. Svoji tvorbu na nich představují designéři, šperkaři, módní návrháři a další tvůrci.

1912259_624249817640428_1991764826_n
Galerie Kurator, foto: Daniela Dostálková

Strojovna

Kreativní prostor v Krymské ulici, kde se pořádají kurzy šití a workshopy textilních technik. Také sem jednoduše můžete přijít a nechat si třeba zkrátit kalhoty, upravit sukni nebo si pronajmout stroj či rovnou celý prostor.

10372262_292157650960444_2822762317617790916_n
Strojovna v Krymské ulici foto: Iri Novak

Page Five

Mladé knihkupectví sídlící ve Veverkově ulici na Letné, které se soustředí na prodej i produkci výtvarných publikací, art časopisů a autorských plakátů.

PageFive1
Page Five, foto: Iri Novak

Showroom Heleny Dařbujánové

A Veverkova ulice je od letošního jara také sídlem showroomu české architektky Heleny Dařbujánové, která se v oblasti designu nechává inspirovat ženskou něhou a intuicí. Report z otevření jejího obchodu si můžete přečíst v našem magazínu.

obra_zek_2_12
Showroom Heleny Dařbujánové, foto: Iri Novak

Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Inspirativní prostor plný vzácných sbírek, jejichž součástí je sklo, keramika, nábytek, móda i hračky. V oblasti designu muzeum uchovává mimo jiné repliky návrhu nábytku od Corbusiera, Breuera, Aalta nebo Eamse.

UPM
Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Harddecore

Galerii s autorskou módu a designem, která se nachází na Senovážném náměstí v centru Prahy, v roce 2007 založila módní návrhářka a autorka značky Chi-chi Josefina Bakošová. Jejím originálním modelům atypických, ale zároveň velmi pohodlných střihů se v obchodě, který loni prošel osvěžující rekonstrukcí, věnuje významná pozornost.

1234081_10151680468619843_36589499_n
Galerie Harddecore, foto FB galerie

MÓDA & KRÁSA

Czech Labels & Friends

Jak název obchodu v Železné ulici napovídá, najdete tady módu od českých návrhářů. Prodejní módní galerie ale zároveň nabízí kousky zahraničních značek vyrobených s ohledem k přírodě i lidské práci.

CLF
Czech Labels & Friends, foto: Iri Novak

Sistersconspiracy

Módní duo, které tvoří návrhářky Jana Jetelová a Alice Klouzková, si letos na Letné otevřely showroom, kde si můžete prohlédnout, zkusit i zakoupit jejich autorské kousky. Značka Sistersconspiracy se soustředí převážně na tvorbu pánských kolekcí, ale v nabídce má i krásné kousky pro dámy a šije také na zakázku.

10403324_10152279390277666_7866726045735137033_n
Showroom Sistersconspiracy v Dobrovské ulici, foto: Tomáš Souček, zdroj: FB značky

Red Salon

Kadeřnictví ve Vězeňské ulici v centru Prahy nabízí nejen maximální vlasovou péči s perfektním výsledkem, ale funguje také jako kavárna a kulturní prostor, kde se dozvíte nejnovější trendy v oblasti módy, umění i designu. A takovému zaměření odpovídá i zdejší originální interiér s autorskou kresbou od Ester Knapové.

Red
Red Salon, foto: FB kadeřnictví

GASTRONOMIE

Světový trend retro kaváren s nabídkou kvalitní kávy a domácích zákusků z lokálních zdrojů došel i k nám a já z toho mám upřímnou radost. Čerstvé suroviny jsou základem příjemného kulinářského zážitku, který s jejich atypickou úpravou ovšem dostává úplně nový rozměr. Ten můžete zažít třeba při večeři v La Degustation Bohême Bourgeoise, kde si vychutnáte šest nebo rovnou dvanáct chodů sestavených tak, aby každé sousto postupně vzbuzovalo zvědavost, vášeň a následné uspokojení.

LD
Restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise v Haštalské ulici

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate