3+1 tipů jak oživit dětský pokojíček

Dětský pokojíček by měl být místem, kde se budou děti cítit příjemně, budou si tu moci hrát, učit se i odpočívat po celodenním řádění. A to je občas pořádně náročný úkol. Máme proto pro vás pořádnou dávku inspirace, jak z pokoje udělat živější a veselejší místo. A jak na to? Ozvláštněte stěny chytrými nápady, které budou podporovat dětskou tvořivost a představivost na každém rohu!

Křídová stěna

Malovat po zdi? No jasně! Stačí volnou stěnu potřít tabulovou barvou, nechat podle návodu zaschnout a užívat si všech všech výhod. Křídová stěna je nejen zajímavým interiérovým prvkem, ale především praktickou pomůckou pro malé i velké školáky. Skvěle se hodí na kreslení, ale také na rozvrh do školy nebo třeba učení písmenek a číslic.

Ściana w pokoju dziecięcym
Zdroj: Pinterest
Źródło: Biano, a1architects s.r.o
Zdroj: Biano, a1architects

Obří omalovánky

Obří omalovánky pro děti i dospělé jste u nás na Bonami nemohli přehlédnout. Tento nekonečný zdroj radosti navrhly francouzské designérky Elvire Laurent a Marie-Cerise Lichtlé, které tvoří pod značkou Omy Design & Play. Milujeme je my, milujete vy, žerou je všichni! Jsou totiž nejen kreativním vyjádřením, ale i relaxací a ozdobou pokoje. A to je bezvadná kombinace.

Kolorowanki na ścianę!
Tyhle skvělé omalovánky nadchnou děti i dospělé!

Cestování prstem po mapě

Na nástěnné nebo celoplošné mapy nedáme v interiéru dopustit. Jsou hravé, vzrušující, krásné, jsou netradičním prvkem interiéru. A skvěle oživí i dětský pokojíček. S mapou na zdi si děti uvědomí, že svět je jedno velké dobrodružství a budou chtít objevovat nepoznané a snít o krásách nejrůznějších koutů světa. A třeba se také díky této motivaci začnou více učit cizí jazyky.

Mapa w dziecięcym pokoju
Dopřejte dětem celý svět uprostřed pokoje!

Pro malé umělce

Dřímá ve vašem dítku umělecký duch? Podpořte jeho talent a vyzdobte mu zdi malou uměleckou galerií. Obrazy, výstřižky z časopisů nebo třeba úryvky z knížek o umění – každá inspirace s počítá. A na stěnách samozřejmě nesmí chybět ani díla vašich malých umělců.

Ściana piękna
Zdroj: Pinterest
Andrea Hylmarová
Zdroj: Biano, Andrea Hylmarová

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate