Stylové plynutí času

Zlaté interiérové pravidlo říká, že by člověk neměl mít v bytě nic, co nepovažuje za užitečné nebo krásné. A hodiny jsou skvělým příkladem věci, která může být obojím. Designéři na nich můžou dosyta uplatnit svoje nápady, díky kterým se z hodin stává vtipný doplněk, originální dekorace nebo dokonce malé umělecké dílo. Myšlenku, že hodiny můžou být něco víc než jen pouhý přístroj na měření času, od 70. let prosazuje holandská značka NeXtime, jejíž proslulé hodiny máme právě teď u nás na Bonami.

product-93549-hodiny-dropped-numerals-35-cm
Hodiny Dropped numerals od NeXtime.

Hodiny s rozsypanými čísly stejně jako minimalistický model Plug Inn patří k hitům, které spolu s dalšími originálními kousky ukazují, že značka NeXtime v oblasti navrhování hodin určuje světové trendy. Jen čas ukáže, zda se z nich stanou designové ikony, mezi které se mimo jiné řadí hodiny od George Nelsona. Americký designér se navrhováním užitných interiérových doplňků v období od zhruba 50. do 70. let snažil zmodernizovat americké domácnosti. Z jeho tehdy moderních kousků se stala nadčasová klasika, která dnes stejně jako před lety vyniká estetickou dokonalostí.

b84afc04d095c9d9a3d4c0716b4f7b0d
Hodiny Ball Clock od George Nelsona, které vyrábí švýcarská společnost Vitra. Zdrojem fotky je Pinterest.

Originální hodiny s grafikou a ilustrací od různých umělců z celého světa nabízí společnosti, které motivy od zajímavých tvůrců tisknou na užitné předměty. Příkladem je projekt Deny Designs, který má v portfoliu hodiny v různých tvarech, nebo Society 6 s čerstvou letošní nabídkou kulatých hodin.

Screen Shot 2014-01-31 at 21.58.39
Autorkou motivu Octopus Bloom na hodinách od Deny Designs je Valentina Ramos.

Výtvarné motivy má na svých hodinách také značka NeXtime, jejíž designéři se nebojí ani barev nebo typických témat jako je třeba Eiffelova věž, které v jejich podání mají patřičný šmrnc. A taky vtip. Tak jako třeba hodiny, které vypadají jako rozbité, nebo hodiny, v nichž můžete hledat každou z barev duhy. Návrháři značky NeXtime zkrátka ví, jak potěšit oko a pobavit mysl.

f4844f8733635c2e9556104dbb43d593
Hodiny La Ville od NeXtime. Zdrojem fotky je Pinterest značky.
167e747fdadac62f2565b928d421084f
Hodiny Rainbow od značky NeXtime z aktuální kampaně na Bonami.

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate