Studentský pokoj

Vyrazili jsme na přehlídku mladého umění POKOJE II, na které studenti českých uměleckých škol na volné téma vybavili místnosti v kulturním centru Containall. Každý z téměř 40ti zúčastněných ateliérů dostal k dispozici jeden pokoj a možnost promítnout v něm vlastní emoce, myšlenky a postoje, které se projevily v jeho vybavení. Ke slovu se dostaly zajímavé nápady, kreativní DIY i trendy. V pokojích totiž nechyběla modrá barva, industriální prvky či quirky dekorace, které patří k aktuálním hitům interiérového designu.)

Modrá je dobrá – Ateliér performance, Fakulta umění a designu UJEP v Ústí nad Labem

Tak v tomhle pokojíčku se nám moc líbilo. Krásné modré odstíny, vtipné DIY vybavení a důraz na přírodní materiály. Dokonalý slow design přístup.)

DSC_2823

DSC_2839

DSC_2832

Modrypokoj
Foto: Markéta Jinochová

Quirky pošta – Ateliér aplikované a reklamní fotografie, Fakulta umění a designu UJEP v Ústí nad Labem

Kdyby se na poště prodávaly známky v dětských automatech, mohlo by se tam kreslit na stůl a v nabídce by byly autorské pohlednice, bylo by zdejší čekání o hodně zábavnější.

Posta
Foto: Iri Novak a Markéta Jinochová

Uklidňující venkov – Ateliér design keramiky , Fakulta umění a designu UJEP v Ústí nad Labem

Světlé dřevo v přívětivé kombinaci s křehkým porcelánem konejší duši a vytváří útulné prostředí. V tomhle pokoji jsme se cítili moc dobře.

Keramika
Foto: Markéta Jinochová

Výstava Pokoje II. potrvá do neděle, takže máte ještě spoustu času ji navštívit. A když budete mít chuť zavzpomínat, jak jsme si zařizovali pokoj u nás na Bonami, mrkněte sem.

Komentáře

komentářů

1 Comment

  1. dobrej, tak já hedám nějakou inspiračku na svůj pokoj, naši mi totiž povolili předělat si pokoj podle sebe, teda asi mi to budou chtít stejně cenzurovat, ale já se teda nedám! Určitě si do něj chci dát popelnici, která mi bude sloužit jako koš na prádlo, ať matka neřve, že se mi všude válí hady a taky si posprejuju zeď!!! Co se týká nábytku tak je mi to celkem jedno, naši chou jet o víkendu do Olmiku podívat se na nějakou skříň a postel tak sem zvědavej, kam mě dotahnou!!! Betla by se mi líbila tahle a není moc drahá tak snad je ukecám, teda jesně že ne v bílý barvě…Jinak ten strom v pokoji je hustej!!!

Leave A Reply

Navigate