Soutěž o dvě knihy plné lásky (a DIY tipy jako bonus)

Ať už je pro vás 14. únor svátkem zamilovaných nebo jen běžným dnem, jsme si jisti, že tipy od stylistky, designérky, vášnivé kuchařky a autorky knih Denisy Bartošové rozhodně využijete. Ta vydala dvě krásné knihy Láska prochází kuchyní a Láskominy plné DIY tipů na jedlé dárky i nápadité doplňky. Exkluzivně vám právě teď přinášíme jeden sladký a jeden hebký tip na dárek, se kterým se na Valentýna blýsknete. Zapojte se také do naší soutěže o autorský balíček Denisy Bartošové, kde na vás čekají obě knihy a dárek vybraný samotnou autorkou.

Denisa Bartošová_2
Designérka a autorka knih Láska prochází kuchyní a Láskominy Denisa Bartošová Foto: Marek Bartoš

Čokoládový koláč s malinami a malé valentýnské DIY k tomu (z Knihy Láska prochází kuchyní)

Kombi­nace čokolády a malin dělá z tohoto dezertu něco výjimečného a ostatním slad­kostem nastavuje tu nejvyšší laťku. Okouzlíte jím manžela nebo manželku, ale i maminku nebo tchýni. Nejlepší samozřejmě bude, když každému upečete jeden.

Únor_Čokoládový koláč s malinami
Čokoládový koláč s malinami Foto: Smart Press

4 srdíčka (o šířce 12 cm a výšce 4 cm)

180 g změklého másla, 130 g třtinového cukru, 2 vejce, 125 g hladké mouky, 1 lžička kypři­cího prášku, 60 g kakaa holand­ského typu, 100 ml mléka, 60 g kvalitní hořké čokolády (ales­poň 50 % kakaové hmoty) na­sekané nadrobno, na polevu – 150 g kvalitní hořké čokolády, 125 ml smetany ke šlehání, 400 g čerstvých malin

1. Předehřejte troubu na 160 °C, vyšlehejte ručním šlehačem máslo a cukr do pěny. Po­stupně přidávejte vejce, zapracujte mou­ku prosátou s kypřicím práškem a ka­kaem a mléko, nakonec ručně vmíchejte nasekanou čokoládu.
2. Lžící přesuňte těsto do dortové formy ve tvaru srdce zhruba do poloviny výšky a pečte 20 minut. Pak do korpusu zapíchně­te špejli – pokud na ní nic neulpí, vytáh­něte koláč z trouby.
3. Zvolna zahřejte 150 g rozlámané kvalitní hořké čokolády a 125 ml smetany. Míchejte, dokud se čokolá­da nerozpustí. Stáhněte z plamene a nech­te 10 minut odpočinout. Do každé formy s vychladlým koláčem nalijte část polevy a hned do ní usaďte čerstvé maliny.

DIY valentýnské balení srdíček
Připravte si pevný červený papír, nůžky, lepidlo v tyčince, pravítko a stuhu s potiskem.

Koláč nechte ve formě a převažte stu­hou. Hodláte-li si formu ponechat i pro další použití, vyrobte krabičku ve tvaru srdce. Obkreslete obvod formy a vystřihněte jej. Navíc vystřihněte pruh, který bude délkou i šířkou od­povídat výšce a obvodu vašeho koláče. Dále postupujte podle ilustrace níže.

Únor_Čokol kolac_ilustrace srdce

Zamilované polštáře (z knihy Láskominy)

Tip na Valentýna, který bude dělat obdarovanému radost po celý rok.

Unor_ZamilovanePolstare3162
Polštář pro zamilované z knihy Láskominy Foto: Smart Press

Co budete potřebovat?
– bílou látku nebo bílý polštář
– černý a červený fix na textil
– tužku,
– červený tkaloun
– žehličku

1. Použijte bílý povlak na polš­tář, nebo si ušijte nový. Kdo to jen trochu umí s jehlou, ušije takový povlak snadno – stačí jen sešít pruh látky ze tří stran a poslední čtvrtou, s pevným okra­jem, nechat volnou.

2. Do tohoto pevného okraje pak všij­te na dvou místech po obou stranách červené tkalouny, vždy dva a dva naproti sobě. Zavážete je na mašlič­ky a uzavřete tak otvor polštáře.

3. Tak, a teď to nejdůležitější: osobní vklad! Tužkou si na povlaku polštáře naznačte obrys srdce a začněte psát. Pište, co vás napadne a co byste své­mu milovanému rády řekly, je to zcela na vás. Střídejte červenou a černou barvu tak, aby převládala černá, je to elegantnější. Psaný text zafixujte přežehle­ním nebo podle pokynů výrobce fixů. ¨

4. Do hotového povlaku vložte polštář a tkalouny zavažte na mašle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zapojte se do soutěže a vyhrajte tento autorský balíček Denisy Bartošové!

Líbí se vám tipy z knížek? Zapojte se do naší soutěže a vyhrajte autorský balíček Denisy Bartošové. Láska prochází kuchyní obsahuje nejen báječné recepty na jedlé dárky všeho druhu, ale především originální nápady na jejich balení. Druhá kniha nazvaná Láskominy vám zase pomocí podrobných postupů pomůže vytvořit věci, na které byste si sami možná netroufli, a to za pár chvil i za pár kaček! Balíček knih jsme doplnili ještě o překvapení s láskou vybrané samotnou autorkou, tak neváhejte!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Všechny recepty a návody v původním znění najdete v knihách Láska prochází kuchyní a Láskominy nakladatelství Smart Press.

Komentáře

komentářů

1 Comment

  1. Soutěž byla ukončena, autorský balíček Denisy Bartošové vyhrává Lenka S.. Gratulujeme!

Leave A Reply

Navigate