Seznamte se s českou návrhářkou. Sophistic by Veronika exkluzivně na Bonami

Podlehnout krásným věcem není vůbec těžké, proto není divu, že jsme podlehli kolekci české módní návrhářky Veroniky Štěrbové. Výjimečně si proto můžete užít módní kolekci u nás na Bonami. Chtěli jsme vědět víc o ženě, která se za značkou Sophistic by Veronika skrývá. Proto jsme neotáleli ani vteřinu a návrhářku Veroniku požádali o krátký rozhovor. ♥

Sophistic by Veronika

Kdy jste poprvé pomyslela na to, že začnete šít pod vlastní značkou?

Módní návrhářkou jsem se chtěla stát už jako malá holčička. Od dětství jsem ráda malovala, kreslila a oblékala panenky do různých přebytečných ústřižků látky.

ruky

Pro koho je značka Sophistic by Veronika primárně určená?
Pro všechny ženy, které chtějí být ženami. Které rády nosí šaty, jsou elegantní, ale zároveň nechtějí, aby je oblečení limitovalo při práci a vůbec při každodenních činnostech.

Kde, jak a čím se inspirujete při tvorbě nových kousků?
Inspirace je všude kolem mě! Je to život, hudba, materiál, obraz… Stačí se kolem sebe rozhlédnout a vnímat svět!

Jak dlouho Vám trvá vymyslet jeden kus oblečení?
Nápad, myšlenka na nové šaty, kabát nebo jakýkoliv jiný kousek oblečení se v hlavě zrodí tak rychle, že ani nevíte jak. Potom ale následuje proces výroby a realizace, a to někdy trvá i několik dní.

Jak vypadá Váš pracovní den?
Ráno je ideální čas na vyřizování e-mailů nebo pochůzek. Dopoledne se potom rozjíždí práce v ateliéru a v dílně. Odpoledne a v podvečer mám vyhrazený čas pro klientky a večer, kdy se setmí a město usne, nastává ideální čas pro kreativní práci.

nová kolaz

Jak probíhá focení kolekce a na jaká úskalí narážíte při focení nejčastěji?
Za těch 6 let, co Sophistic existuje, mám už vytvořený tým lidí. Mám svou dvorní fotografku, své oblíbené vizážisty a samozřejmě i osvědčené modelky, takže úskalí jsou už za ta léta právě díky dobrému týmu eliminována. Ale všeobecně platí, že musíte mít dobrý koncept, zpracovanou myšlenku celé kolekce do posledního detailu, a to vše musíte probrat s fotografem a vizážistou ještě před focením. Je důležité zvolit správný typ modelky. A potom, samozřejmě, dobrá atmosféra na place, to jde pak práce skoro sama.  :)

Co Váš ateliér? Jak to tam vypadá, jaký styl nábytku máte ráda? Je toto kouzelné místo Vaším druhým domovem?
Můj ateliér se skládá z dvou místností – obchod a dílna. Obchod je tvořen nábytkem na míru v bílé barvě, jemuž dominují čisté a jemné linie. Barevnost a vášeň obchodu dodává oblečení, které se samozřejmě pravidelně mění. Díky tomu vypadá obchod s každou další kolekcí jako nový.

A dílna? Její dominantou je střihačský stůl, u něhož pracuji v podstatě 90 % času. Samozřejmě na něm polohuji a stříhám, ale také u něj velice ráda sedím, když navrhuji novou kolekci.

asfdgbvsdf

 

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate