Skandinávský styl: Okouzlující domov ve znamení severu

Skandinávský interiér charakterizuje zářivá bílá barva v kombinaci s půvabným nábytkem, který zaujme oblými liniemi, nepřehlédnutelnou jednoduchostí a nevtíravými barvami. Svěží bílou pak doplňuje přírodní pýcha – dřevo, v severském interiéru uctívané.

Vybrali jsme pro vás pět místností, ve kterých vám skandinávský styl představíme, a kde si ho můžete vychutnat plnými doušky a inspirovat se pro svůj harmonický domov. Začneme ve svěží koupelně, pokračovat budeme přes praktickou kuchyň, nahlédneme do útulné ložnice a prohlídku zakončíme v komfortním obýváku a funkční pracovně.

1. Svěží koupelnaSkandinávský styl

Základní, velmi důležitý prvek skandinávského stylu, je bílá barva. Dopřejte ji zejména obkladům, na kterých vypadá skvostně. Když ji nakombinujete s tmavou podlahou, máte základ skandinávské koupelny hotový. Nicméně i v případě koupelny platí méně je více, proto dávejte pozor, abyste v koupelně neměli něco navíc, vše má své místo. Vsaďte na doplňky a nebojte se experimentovat – zlatá, stříbrná a měděná dodají severské oáze klidu ten pravý šmrnc.

Skandinávský styl

Malý tip:

I když se černá může zdát na první pohled agresivní, zkuste ji. Ať už jako barvu spár nebo doplňkovou barvu na podlaze. Nezapomeňte na květiny – čím zelenější, tím lepší.

Skandinávský styl
1. Sada 6 krémových ručníků 2. Bílý multifunkční box Yamazaki 3. Podnos Skyline 4. Mramorový dávkovač mýdla

2. Praktická kuchyně

Skandinávský styl

Prostor, prostor a ještě jednou prostor. Důležité pravidlo, kterého se musíte držet při vymýšlení kuchyně. Myslete na úložný prostor, vrchní skřínky nechte až ke stropu a nebojte se vyzkoušet police v různých úrovních. Severské kuchyně vzývají funkčnost a dostatek pracovní plochy. Minimalistickou čistotu skandinávského interiéru by měla uctívat i kuchyně v tomto duchu. Dbejte na pořádek, jen tak zachováte severský duch i u sebe doma. Dřevo, které by v kuchyni nemělo chybět, využijte v jídelní části nebo na pracovní ploše.

Skandinávský styl

Malý tip:

Zkuste se odvázat a vsadit na geometrii! Stěna z barevných dlaždic promění prostor na hravé místo, ze kterého se bude jen těžko odcházet.

Skandinávský styl
1. Bílé hodiny Present Time 2. Černá miska s víkem Galzone 3. Mísa na ovoce Versa 4.Prkénko z bílého mramoru

3. Útulná ložnice

Skandinávský styl

Strohou jednoduchost najdete také v severské ložnici. Mnohdy jí stačí čtyři kusy nábytku a mnoho dekorací. Ložnice pak působí prostorně a umožní vám zhluboka dýchat. Nejdůležitější je samozřejmě postel, kterou dokonale doplníte noční stolky, které s ní nemusí nutně ladit. Prádelník vybírejte jednoduchý a nenápadný, a pokud vám to prostor umožňuje, šatnu nebo šatní skříně umístěte mimo ložnici. Nezapomeňte ani na němého sluhu, klidně v podobě žebříku nebo stoličky, na kterou můžete odložit věci nebo oblečení. S kožešinou namísto přehozu na postel vůbec nic nezkazíte, naopak tím dodáte severské ložnici tím dodáte tu správnou tečku na závěr.

Skandinávský styl

Malý tip:

Vyčarujte si z ložnice ještě komfortnější a pohodlnější útočiště pomocí polštářků. Zkombinujte malé i velké, barevné povlečení a budete mít tu nejpříjemnější postel, jakou si dovedete představit.

Skandinávský styl
1. Povlečení Mumla Grid 2. Dřevěný odkládací stolek House Nordic 3. Hnědá ovčí kožešina 4. Stříbrná stolní lampa

4. Komfortní obývák

Skandinávský styl

Komfort a útulnost dodají obýváku hlavně přírodní materiály. Neměla by mu tedy chybět dřevěná podlaha, zvětšuje prostor a dodává hřejivý pocit. Nezapomínejte ani na světlo, i když máte dostatečně prostorné a světlé místnosti, lampy různých tvarů a výšek poslouží jako skvělé dekorace. Severský obývák dále charakterizuje použití látek v různých provedeních. Polštářky, deky, kožešiny, to vše promění obývák na kouzelné místo plné odpočinku. Detaily jsou velmi důležité, proto si dejte záležet na správných doplňcích, které budou vyprávět váš skandinávský příběh. Nezapomeňte ani na umění, v podobě fotek anebo plakátů. Může být menší, větší a na stěně vytvoří koláž vzpomínek a zážitků.Skandinávský styl

Malý tip:

Nejsme zastánci barevných stěn, ale šedá stěna ve skandinávském obýváku prostě nesmí chybět. Zvolte jemnější odstín pro stěnu za pohovkou.

Skandinávský styl
1. Světlešedé křeslo Cosmopolitan design 2. Černá váza NORR11 3. Bílý odkládací stolek NORR11 4. Svícen KJ Collection Dolomite

5. Funkční pracovna, kde se povinnosti mění v radost

Skandinávský styl

(Nejen) v domácí pracovně má panovat dokonalá organizace a pořádek. Nesmí vás rušit žádné cizí podněty a vjemy. Skandinávská pracovna je ideálním řešením – funkčním a minimalistickým. Celé pracovně samozřejmě dominuje stůl a židle. Stůl musí být jednoduchý, s nádechem dekorací a židle musí být víc než pohodlná. Klidně si na ni položte měkkou kožešinu nebo polštář, aby se vám na ní sedělo komfortněji. V takovém prostředí půjde práce od ruky úplně sama, uvidíte.

Skandinávský styl

Malý tip:

Nad stůl si zavěste motivační obrazy, které vás budou povzbuzovat ve vaší práci. Uvidíte, půjde to mnohem snáz a s úsměvem.

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate