S Airbnb se budete cítit doma kdekoliv na světě

Slunce paří, prázdniny jsou pomalu tu a vy jedete konečně na dovolenou. Hurá! Místo kam pojedete víte, letenky už máte koupené, ale co bydlení? Jasně, můžete si zarezervovat drahý hotel a strávit dovolenou v turistickém komplexu. A nebo si můžete objednat byt, pokoj nebo třeba dům s bazénem a zahradou přes Airbnb a pořádně se ponořit do kultury dané země!

airbnb

Airbnb neboli Air Bed&Breakfast je služba, díky které si můžete sehnat ubytování kdekoliv na světě. Od malého pokojíčku, přes stylový byt v centru města až po vilu na pláži či srub uprostřed hor. Stačí si jen vybrat destinaci, datum příjezdu a odjezdu, naklikat počet osob a pak už jen vesele vybírat z té hromady možností. Řídit se můžete nejen podle fotografií, informací o bydlení, ale i podle hodnocení dalších uživatelů.

Jakmile najdete bydlení, které splňuje vaše požadavky, Airbnb vás propojí s hostitelem, který vámi vybrané bydlení nabízí.  S tím si potvrdíte termín, zarezervujete a zaplatíte – vše v rámci Airbnb, a tak nemusíte mít jakékoliv obavy. Těsně před termínem se pak už jen s hostitelem domluvíte na předání klíčů a je to! Hostitelé se většinou snaží, abyste se u nich cítili opravdu jako doma a svůj výlet si užili jaksepatří. A tak vás u nich může čekat klidně i malé pohoštění na přivítanou, lahev vína (oblíbený zvyk především Francouzů) a hromada tipů na nejlepší podniky  v okolí.

A proč i my nejraději cestujeme s Airbnb? Dali jsme dohromady 5 důvodů!

Creative hunterka Veronika: Bydlíte jako místní

Airbnb je skvělý způsob, jak poznat místní kulturu a cítit se v cizině jako doma. Byty jsou totiž zařízené tak, jak tam ti lidé opravdu žijí. Jsou plné dekorací lokálních značek i časopisů. Naposledy jsem takto bydlela ve Finsku a byla jsem naprosto nadšená! Bílá podlaha, bílé stěny, utěrky od Polkka Jam nebo iittala hrníčky, které bych si jinak neměla ani možnost prohlédnout naživo.

Šéfka brand marketingu Martina: Poznáte lidi z celého světa

Airbnb je skvělý způsob, jak se potkat s lidmi ze všech koutů světa a dokonce s nimi sdílet i jednu koupelnu. Díky takovému krátkodobému soužití se dá mnohem lépe proniknout do lokálních specifik, poznání lidí je mnohem intenzivnější a celkově si lze odvézt zážitek, který cestovatelský průvodce nikdy nenabídne. Moje asi nejlepší taková zkušenost byla v Los Angeles, kdy jsme bydleli u surfaře v malém mobilním domě. Trávili jsme společné večery u piva i s jeho přáteli a taky zjistili, že týpek sice žije léta v Americe, ale má maďarské kořeny, což bylo vtipné překvapení.

Creative Hunterka Iva: Ideální pro samotáře i celou rodinu

Na Airbnb najdete k pronajmutí celý byt, dům i jeden pokoj. A tak snadno najdete takové ubytování, které zrovna potřebujete. Ať už cestujete sami, s kamarády nebo třeba s celou rodinou. Čím více lidí pojede, tím většinou vychází noc na osobu levněji. Já doporučuji vzít partu kamarádů a pronajmout si celý dům. Cestování bude hned zábavnější a takovou BBQ party si v hotelu jen tak neuděláte.

Copywriterka Bára: Airbnb je levnější než hotel

Pokud vás neohromí hned třípatrová vila na Azurovém pobřeží, zaplatíte za bydlení méně než v hotelu nebo za srovnatelnou cenu, ale k dispozici máte mnohem větší prostor. A pokud cestujete na delší dobu, nebojte se s hostitelem domluvit i na zvýhodněné ceně. Podobně jsme to udělali ve Valencii, kde jsme nakonec strávili úžasný měsíc za cenu, kterou bychom si jinde nemohli dovolit.

Copywriterka Vendula: Každý problém snadno vyřešíte

Pokud by během ubytování náhodou nastal nějaký problém, většinou se stačí s hostitelem domluvit a on vám vyjde vstříc. Jeho působení na Airbnb je založené především na dobrém hodnocení a zkušenostech jeho hostů.

A nakonec ještě jeden bonus navíc. Airbnb je studna plná inspirace! Fotografie níže nejsou načančané interiéry z časopisů, ale skutečně reálné a (ne)obyčejné byty, které si můžete pronajmout na den, dva nebo klidně na tři měsíce (kliknutím na fotografii se dostanete přímo na jejich profil).

Berlín | Foto: Airbnb
Paříž | Foto: Airbnb
Bali | Foto: Airbnb
Madrid | Foto: Airbnb
Oxford | Foto: Airbnb
Mexico City | Foto: Airbnb

 

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate