Renovace očima designérů: Na co se zaměřit a čeho se naopak vyvarovat

Renovace našich domů a bytů by se měla uskutečnit v souladu s tím, jak žijeme a co v rámci bydlení potřebujeme. To sice nejlépe víme my sami, ale ne vždycky na to přijdeme úplně hned. Proto není od věci se při hledání odpovědi na tuhle otázku obrátit na profesionály. Designéři a architekti mají s dobře provedenou rekonstrukcí velké zkušenosti a zároveň ví, co naopak fungovat rozhodně nebude.

Tady jsou jejich odpovědi na dvě stěžejní otázky:

1. Jakou změnu v rámci přeměny interiéru (vlastního i cizího) považujete za ukázku skvělého nápadu?

2. A naopak – co by se dalo zařadit do kategorie odstrašujících příkladů?

200_1381931491_maxim-velcovsky-small-2

Maxim Velčovský, designér a vedoucí Ateliéru keramiky a porcelánu na pražské umprum

1. Nejdůležitější v přeměně interiéru je první dojem. Nikdy si nesmíte říct, že to zkusíte a pak se ukáže. Když první dojem nefunguje, tak je to špatně. Je jedno, co uděláte, ale první dojem vám napoví.

2. Odstrašujícím příkladem jsou pro mne pořady o proměně interiérů, kde se autor přestavby nezeptá majitelů, kde majitel vyrůstal, co majitel rád jí a jaký je oblíbený majitelův film. Pak přestavby nemůžou dopadnout dobře.

130612-9646-947x620
Váza plná čerstvých květin, křesílko v barvě krejčovské křídy a krása omšelého dřeva. Když cítíte, že to funguje, vyjde to. Tak jako na téhle fotce, jejímž autorem je Alexander van Berge
your-home_3051287b
Interiérový risk: Designérka Celia Sawyer ve své show Your home In Their Hands svěřila přeměnu interiéru amatérům, kteří na ni měli pouhých pět dnů, a s majiteli se předtím ani neviděli.

54e3dd875beb76c3b48485986088c3e2Klára Šumová, designérka na volné noze

1. Použití vestavného nábytku, tato změna vždy zpřehlední místnost a vytvoří nový úložný prostor. Navíc vyniknou solitérní a osobité kusy nábytku.

2. Patrová postel :) Ještě jsem doposud neviděla řešení, které by ve mně nevyvolávalo pocit tísně.

back_at_the_ranch-sea_ranch-guesthouse-interior-sconce-rug-2
Krásný vestavěný příklad z Kalifornie, foto: Dwell
LH1
Patrová řešení vypadají hezky. Většinou ale jen na fotkách… foto: Planet Deco

2d3D

Martina Bílková & Petra Hlaváčková, architektky a designérky šperků 2d3D

1. Za málo peněz hodně muziky.

2. Co je doma, to se počítá.

product-397613-samolepka-na-stenu-wolf-70x50-cm
Efektivní a cenově dostupné. Samolepky na zeď dokážou interiér snadno a rychle proměnit. Samolepku Wolf najdete na Bonami v našich skladovkách.
60725804d0c1814f79c7ee77fd060d34
Rozbitý foťák, nefungující hodiny, starý glóbus… věříme, že zbavit se oblíbených věcí může být těžké. Pokud je ale nepoužíváte, je na čase je předat dál nebo je pomocí DIY přetvořit v něco nového. Foto: Swipelife

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate