Přeneste si do interiéru letní atmosféru

Co vám nejvíce připomíná léto? Moře, palmy, slaměný klobouk, mušle nebo svěží tropické ovoce? Zkombinujte doplňky a dekorace v barvách těchto letních symbolů, a rázem si vytvoříte letní osvěžující oázu přímo u vás doma!

Zelená jako palmy, azurová jako moře

Zelená umí uklidňovat a interiéru dodá svěží nádech. Nepohlcuje světlo, ani ho neodráží, a tak interiér opticky nezvětšuje, ani nezmenšuje. Je proto neutrální volbou, se kterou nikdy neuděláte chybu. Tato energická barva se hodí do ložnice, koupelny, kuchyně i dětského pokoje. A i když jí to sluší na dekoracích i větších plochách, doporučujeme dostat zelenou do letního interiéru především pomocí rostlin, které místnosti vtisknou tu správnou energickou náladu.

paleta zelena

zelený interiér
Foto: House Doctor

Modrá je barva moře i jasné letní oblohy. Symbolizuje uvolnění, čistotu a vyvolává v nás pocit něhy a pohody. A proč ji máme právě v létě nejraději? Modrá je studená barva, a tak dokáže navodit pocit chladu. A to v parných letních dnech není rozhodně na škodu!

paleta modra

modrý interiér
Foto: Zuiver, Softline

Slamák, len a písek

Pokud máte stěny v interiéru v bílé nebo přírodní barvě, máte už skvělý základ pro vytvoření příjemné plážové atmosféry. Přidejte už jen doplňky z přírodních materiálů a v tónech hnědé nebo béžové barvy. Poohlédněte se také po slaměných nebo proutěných dekoracích, které dotvoří interiér. Dobře vypadají také vázy nebo misky s mušličkami a pískem.

Nezapomeňte sladit také textilie. V letním interiéru krásně vyniknou přírodní polštářky z lnu a lehoučké plédy, které oceníte při dlouhých letních večerech.

hnědá paleta

proutěné doplňky
Foto: House Doctor
proutěné doplňky
Foto: Zuiver, House Doctor

Svěží barvy tropického ovoce

Pestrobarevné kombinace evokující tropické ovoce se nemusíte bát. Ani v obýváku, ani v ložnici a už vůbec ne na jídelním stole. Chce to je trochu odvahy! Právě v létě se můžete pořádně vyřádit na barevných doplňcích a namíchat si pořádně bláznivý koktejl. Nezapomeňte také na exotické motivy – palmové listy, papoušci nebo plameňáci prostor rozzáří jako na karnevalu!paleta barevná

styloveObrazy
Foto: Štýlové obrazy
pestrobarevný interiér
Foto: House Doctor, Zuiver

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate