Poznejte barvu roku 2017, zelenou Greenery

Přišel nový rok a s ním i pořádná dávka svěžesti. Legendární americká značka Pantone Color Institute už totiž oznámila barvu roku 2017. A tou není žádná jiná než zelená Greenery plná svěžesti, života, symbolizující nový začátek. Pojďte si trochu této svěžesti přenést i do svého domova – připravili jsme pro vás Greenery kampaň.

tumblr_ohzqjfGwoV1sn9379o1_250
Bude to dobrý rok! | Zdroj: Pantone.com

Jaká je nová hvězda Greenery? Greenery anglicky znamená zelená. Připomíná první jarní dny, znovuzrození po zimě i svěžest přírody. Na porotu, která barvy každoročně vybírá, působila čerstvě, svěže a byla něčím novým. V emoční sféře Greenery evokuje prožití života naplno a rozpoutává vášeň. Je také tradiční barvou naděje.

98bfb671a8c89f174f715160b2887264
Svět módy už ji objevil jako nový trend. | Zdroj: Pantone.com

Vzhledem k rostoucímu významu boje proti globálnímu oteplování je Greenery stále přítomná v urbanismu, architektuře a dalších odvětvích designu. Kdysi byla zelná barva doménou hlavně vesnických oblastí, ale dnes si bez ní nedokážeme představit moderní město. Výběr barvy roku 2017 nebyl jen tak ledajaký a je vidět, že barva v sobě nese také poselství toho, že bychom měli věnovat větší pozornost přírodě.

Jak využít Greenery v interiéru?

0a02ee71ff10d84936332d29296af59c
Využití zelené v kombinaci s bílou v interiéru působí svěže.| Zdroj: Pinterest

Greenery je v interiérovém designu odvážný krok. Je totiž barvou dominantní a extravagantní, která vás ale překvapí svou moderností. Možností, jak Greenery využít, je mnoho, můžeme ji zkombinovat s dalšími pastelovými barvami a nebo ztlumit její pestrost bílou či zemitými tóny a zabrnkat tak na přírodní tóny v interiéru.

d050ec67ccada6f53f5669cf9c077069
V takové jídelně je radost posedět.| Zdroj: Pinterest

S čím Greenery sladit?

Možností je mnoho, představujeme některé z nich. Na Bonami si můžete jednotlivé produkty filtrovat podle barev, tak barevné kombinace právě pro svůj interiér si vytvoříte snadno.

1. Grand Canyon

Pantone-Color-of-the-Year-2017-Color-Palette-3
Grand Canyon, paleta, která vyniká krásou zemitých barev. | Zdroj: Pantone.com
canyon_colage
1. Keramický talíř Astoria, 2. Sada 3 kameninových misek Hacienda, 3. Povlak na polštář Apolena, 4. Sedák Forest Tree Pod, 5. Sada 2 sklenic Entity Green, 6. Dóza Suzani, 7. Keramický dezertní talíř Friso

2. Analogous

Pantone-Color-of-the-Year-2017-Color-Palette-7
Analog – hit Instagramu | Zdroj: Pantone.com
kolaz1
1. Stolní lampa Renne, 2. Úložný box LEGO® Giga, 3. Pohovka pro tři Ina, 4. Povlek na polštář Blanc Rocks, 5. Sada 2 povlaků na polštář Magnolia, 6. Vlněný koberec Kilim

Chcete i do svého domova přizvat takto energického společníka? Osvěžte si interiér nábytkem a doplňky v trendy barvách tohoto roku – v naší kampani najdete spoustu inspirace.

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate