Podzimní DIY ze spadaného listí

Natalie Kramer je švýcarská architektka, která žije se svým mužem a sedmiletým synem v Curychu. Svojí profesi se věnuje na částečný úvazek, aby měla dostatek času na svou rodinu. Se svým synem vymýšlí skvělé hry a DIY projekty, které sdílí na různých webech. Jedním z nich je blog Handmade Charlotte, pro který připravila projekt zvířátek vytvořených za spadaného listí. My jsme se inspirovali a pomalované listy, které v našem případě představují zvířátka neurčitého druhu, jsme použili na výzdobu podzimní nástěnky. Skvělé je, že tomuhle DIY předchází příjemná procházka s dětmi spojená se soutěží v hledání nejkrásnějšího listí.)

1.1_6-leaves_draw_overview
Zvířátka ze spadaného listí od Natalie Kramer pro Handmade Charlotte

Co budete potřebovat:

Listy, které několik dní necháte listovat pod tíhou knih. (My jsme tuhle fázi vynechali, ale příští rok se polepšíme.)

Černý a bílý popisovač (my jsme kromě černého centropenu použili i klasické fixy)

Když máte listy i fixy připravené, zaměřte se na jejich specifický tvar. Špičaté cípy se skvělé hodí pro znázornění liščích nebo kočičích uší, malý kulatý lístek se zase snadno promění v roztomilou rybku. Klidně ale můžete nakreslit také obličejíček panenky orámovaný zavazovací čepicí nebo list použít jako malý rámeček a vkreslit do něj třeba něžnou labuť. A pokud zvládáte jemnou práci, můžete zkusit listy také vyšít. V takovém přípradě fungují čerstvé listy lépe než ty vylisované. Do knížky je založte, až bude finální prošití hotové.

4.0_leaves_stitch_overview
Vyšívaná zvířátka ze spadaného listí od Natalie Kramer pro Handmade Charlotte

 A teď je čas ukázat, jak podzimní DIY dopadlo u nás. Tady jsou naše listová zvířátka:

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Holčičky s copy slouží jako trénovací šablona pro první vyšívání, pohled s netopýrem Ferdinandem je od Andrey Tachezy a mini knížka ročních období od Marie Makeevy

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Tahle šiška je taky takové malé DIY. Při uklízení koupelny se mi rozsypaly oční stíny, tak jsme je smíchali s lepidlem a směs natřeli na šišku.

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate