3 tipy na nespoutaný domov inspirovaný Afrikou

Nacházet inspiraci na bydlení v jiných kulturách není až tak neobvyklé. Cestování se stává stále populárnějším koníčkem a životním stylem. Lidé objevují prvky, které by si chtěli odnést i domů. Nás inspirovala drsná, ale velmi různorodá Afrika; bydlení v jejím duchu nese prvky tamního života, přírody a v neposlední řadě luxusu. Máme pro vás 3 tipy, jak na nespoutaný domov inspirovaný Afrikou.

Nespoutaný domov inspirovaný Afrikou
Nezapomínejte, že „méně je někdy více“ a doplňky a dekorace rozmisťujte rovnoměrně.

Tip 1: Přírodní materiály

Nejdůležitějším materiálem je dlouhotrvající a kvalitní dřevo. Určitě se nebojte a vyzkoušejte takovou exotiku jako teak, kaučuk nebo mindi. Ale nic se nesmí přehánět a místnosti musí dýchat. Na uvolnění atmosféry výborně poslouží ratan nebo bambus a pro africký styl zásadní textilie jako bavlna a kožešiny. Objevit by se měla i keramika a kámen s autentickými tvary, které odkazují na divoké a drsné prostředí tamního světa.

1. Stolek Vical Home 2. Polštář Osumare 3. Květináč SHISHI Clay 4. Ručně pletený koš All across Africa Ayo

Tip 2: Barvy a vzory

Afrika do interiéru přináší hlavně žluté, červené a hnědé odstíny barev. Evokují v nás hravý a radostný život afrických lidí, proto se je nebojte využít. Do interiéru vnesou pozitivní energii a budete se díky nim cítit dobře naladěni. Neutrální barvy jako bílá a béžová pak dotáhnou celý dojem k dokonalosti – s barvami totiž experimentujte hlavně na doplňcích, ale stěny a velký nábytek nechte prosvětlené, aby dostatek prostoru mělo právě přírodní dřevo.

Nespoutaný domov inspirovaný Afrikou
Autenticitu Afriky navodíte převážně využitím lokálních motivů a obrazů domorodců.

Tip 3: Autentické dekorace

Dekorace v africkém interiéru představují jak „suvenýry“, tak věci, bez kterých se dříve cestovatelé v Africe neobešli – tedy dobové mapy, velké cestovatelské kufry, kompasy a dalekohledy. Jestliže máte víc odvahy, zkuste i exotické sošky vyrobené z kamene nebo živce, mušlové náhrdelníky na stojanech nebo koše s různými motivy, které mají svůj význam a jsou ručně vyráběné africkými ženami. Podpoříte tak zároveň dobrou věc.

1. Dekorativní náhrdelník Ekundayo 2. Ručně pletený koš All across Africa Kgosi 3. Stropní světlo Akosua 4. Dekorativní paroh Kirabo
Nespoutaný domov inspirovaný Afrikou
Misky nepokládejte jen na stůl, experimentujte a zavěste je na stěnu, přidáte jim na vážnosti.

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate