Nebojte se žluté barvy v interiéru. Umí zazářit

Nebojte se žluté barvy v interiéru. Umí zazářit. A interiér, který vznikl pod taktovkou interiérové designérky a ilustrátorky Petry Bartoňkové (alias Petruccya), je toho důkazem. Inspirujte se a pusťte výrazné barvy i do svého interiéru.

Nebojte se žluté v interiéru. Umí zazářit. Foto: Bobinie photography
Nebojte se žluté v interiéru. Umí zazářit. Foto: Bobinie photography

„Když jsem přinesla návrh interiéru, kde byla žlutá použitá jako doplňková barva, nejprve přišel údiv a překvapení, ale dala jsem majitelům interiéru čas, ať si to celé nechají projít hlavou. A za pár dní už jsem měla telefonát, že se vším souhlasí a jsou z celého návrhu včetně výrazných žlutých prvků nadšení.  A tak začala přestavba, kterou odstartovala  žlutá židle Kriss z Bonami, “ vypráví Petra, jak začala rekonstrukce interiéru, kde hraje prim celá řada kousků právě z Bonami.

„Tehdy, když jsme s rekonstrukcí začínali, byla na Bonami ona žlutá židle jen jedna. Potřebovali jsme jich ale víc a naštěstí se nakonec podařilo – daly jsme si je s majitelkou obě sledovat a ony se celkem brzo opět objevily. Tehdy jsme si v 6 ráno jsme si volaly, která z nás je objedná, aby nám neutekly. A neutekly,“ dodává se smíchem Petra.

Podívejte se proměnu interiéru zblízka.

Foto: Bobinine photography
Foto: Bobinie photography
Bobinie photography
Foto: Bobinie photography
Foto: Bobinie photography
Foto: Bobinie photography

Petry styl, který pojmenovala Pura Vida, se promítl i do poslední novinky z Bonami kolekce – hrnečku Pura Vida. „Třetinu svého života jsem prožila na Kostarice, kde se slovní spojení Pura Vida používá snad stokrát za den. Pura Vida je taková odpověď na všechno. Může to znamenat pozdrav, poděkování, souhlas, vyjádření radosti. Je to prostě sdělení o tom, že všechno je v pohodě a že život je krátký a je třeba ho prožít. Přeji všem, kdo si tento hrneček přinesou domů, aby si každý den užili ve stylu Pura Vida.“

Produkty z interiéru, které si můžete ulovit na Bonami: Žlutá židle Kriss od Signal, hrneček Pura Vida od Petruccya,  modrý koberec Everly od Safavieh.


Kdo je Petra Bartoňková alias Petruccya?

Interiérová designérka, ilustrátorka, malířka a hlavně kreativní bytost, která srší pozitivní energií. Navrhování interiéru se věnujeme společně se svou maminkou. Přečtěte si rozhovor o její tvorbě i o tom, jak ji ovlivnil život na Kostarice.

„Myslím, že jsme skvělým spojením jejího technického talentu a inženýrského vzdělání a mého nadšení pro design, doplňky a barvy. Ona se zařizování interiérů věnuje 25 let. Já jsem jí ze začátku pomáhala hlavně s návrhy obrazů, „pomalováním“ stolu, židle nebo komody, dnes společně navrhujeme interiéry restaurací, bytů, domů i kanceláří. A myslím, že nám to skvěle funguje,“ vysvětluje Petra.

Spousta lidí říká, že pracovat s rodinou se nevyplácí. Já to musím zaklepat na dřevo, že pro mě je to ta nejlepší volba. Táhneme za jeden provaz, říká Petra. Foto: Bobinie photography
Spousta lidí říká, že pracovat s rodinou se nevyplácí. Já to musím zaklepat na dřevo, že pro mě je to ta nejlepší volba. Táhneme za jeden provaz, říká Petra. Foto: Bobinie photography

 

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate