Naše láska? Minimalismus a scandi

Jaký interiérový styl vládne interiérům napříč celým světem? Je to jednoznačně scandi. Čisté linie, jednoduchá barevnost a dostatek přírodních materiálů vynesl severský styl bydlení do opravdových výšin. A jak na něj?

Jídelna ve skandinávském duchu je plná světla a dřeva
Jídelna ve skandinávském duchu je plná světla a dřeva
Dostatek světlých tónů

Ve skandinávsky laděných interiérech převládá jednoznačně bílá barva. Najdete ji na stěnách, na dřevěných podlahách i drobných doplňcích. Bílý nábytek je často kombinovaný se světlými odstíny dřeva, kterému se zachovává jeho přirozenost. Často tak naleznete skoro až hrubé struktury včetně suků a lét.

Severský styl bydlení je právě teď jedním z nejoblíbenějších
Severský styl bydlení je právě teď jedním z nejoblíbenějších
Nesmrtelná kombinace a pastel

Černá a bílá se v podobném bydlení objevuje asi nejvíce. Hravé geometrické vzory mnohdy fungují až jako optické klamy. Monotónní ale skandinávské byty rozhodně nejsou. K světlé paletě totiž neodmyslitelně patří pastelové tóny. Zelenkavá, světle růžová i něžná modrá jsou stálicí ve všech severských domovech.

Nebojte se barev. S přírodním dřevem vypadají pastelové odstíny perfektně
Nebojte se barev. S přírodním dřevem vypadají pastelové odstíny perfektně

Skvěle funguje například pastelový sedací nábytek. Růžovou pohovku snadno doplníte světlými polštářky, které předejdou zbytečnému přeslazení. Dřevěný konferenční stolek si zaslouží jen jednoduchý svícen a přírodní kožešina podpoří útulnou atmosféru.

Pozor na chaos a nepořádek

Co do severského bydlení nepatří je jednoznačně chaos. Vše by mělo mít své místo. Na policích by se nemělo objevovat zbytečně příliš mnoho věcí. Raději vystavte oblíbený plakát, jednoduchou vázu a lampičku.

Stěny nechávejte čisté. Ovšem pokud by na vás interiér působil prázdně a neosobně, využijte plakáty, které stačí jednoduše zavěsit na zeď nebo přilepit washi páskou.

Plakáty vsaďte do jednoduchých rámů, nebo je pověste na klasické kancelářské svorky
Plakáty můžete vsadit do jednoduchých rámů, nebo je pověsit na klasické kancelářské svorky

V ložnici dejte přednost jednoduchému povlečení s geometrickými motivy, skvěle na ustlané posteli vypadají i plédy a přehozy nebo kožešinky. Obří květy a smršť barev do scandi nepatří.

Naši oblíbenci

Na Bonami najdete hned několik zástupců scandi stylu. Jaké jsou za nás ty největší srdcovky?

Hübsch

Král něžných minimalistických dekorací. Svůj sortiment rozšířil i o nabídku stylového nábytku, který je vyráběn ze dřeva a kovu. Dánská firma se soustředí na harmonické bydlení a prohlížení jejich katalogu a instagramového účtu je pastvou pro oči a pohlazením po duši.

Skandinávský interiér v pojetí dánské značky Hübsch
Skandinávský interiér v pojetí dánské značky Hübsch
House Nordic

Další zástupce Dánského království. Tato značka má na svědomí široké portfolio nábytku, který je stylový, praktický a finančně dostupný. V naší nabídce najdete vše od křesel, přes pohovky, židle, stoly i drobnější doplňky.

Základní scandi kousky najdete uznačky House Nordic
Základní scandi kousky najdete uznačky House Nordic
HARTÔ

Značka pro opravdové fajnšmekry a pro všechny, kteří milují interiérový design. Nábytek této francouzské značky je nápaditý a hravý. Kombinuje pastelové tóny a velmi jemné tvary. HARTÔ spolupracuje i s mnohými návrháři, takže si můžete být jistí, že si pořídíte opravdu designový kousek.

Sháníte se po opravdové lahůdce? HARTÔ je odpověď
Sháníte se po opravdové lahůdce? HARTÔ je odpověď

Vybrali byste si? Nebo je pro vás scandi až příliš chladné a neosobní?

 

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate