Nábytek Wewood: Portugalský skvost na Bonami

Máme pro vás další lahůdku. Tentokrát se seznámíte s portugalskou značkou Wewood – Portuguese Joinery, ze které my sami v Bonami máme obrovskou radost. Zamilujete si originální masivní nábytek s námi?

Wewood – Portuguese Joinery je na Bonami nováčkem. Ovšem historie portugalské značky sahá až do roku 1964, kdy Carlos Alfred založil projekt, který se soustředil na výrobu a distribuci nábytku z masivního dřeva. Tenkrát se jednalo o téměř rodinný podnik. Ten zahrnoval Carlose, jeho bratra Eliase a pár řemeslníků.

V roce 2010 přichází na svět značka Wewood – Portuguese Joinery taková, jakou ji známe dnes. S více zaměstnanci, pokročilejšími technologiemi, avšak se stejným nadšením pro věc a kvalitu. Za výrobou masivního nábytku stojí lokální produkce. Portugalští řemeslníci, designéři i architekti se soustředí především na to, aby dali každému kousku prvky tradičních motivů a kultury.

Interiér s nábytkem portugalské značky Wewood – Portuguese Joinery
Interiér s nábytkem portugalské značky Wewood – Portuguese Joinery
Spolupráce s designéry

Značka od počátku spolupracuje s profesionály. Kromě vlastních návrhů tak do jejich portfolia spadá i nábytek od úspěšných designérů nejen z Portugalska. A ačkoliv je každý z designérů jiný, spojuje je silná linie minimalismu a skvělých nápadů. Díky tomu si značka Wewood – Portuguese Joinery stále zanechává svou tvář.

Neotřelé tvary a vzory nábytku vychází z portugalských tradic
Neotřelé tvary a vzory nábytku vychází z portugalských tradic
Originální komody a nápaditá řešení

Co od produktů značky můžete čekat? Kvalitu materiálů a nekonečnou zásobu chytrých řešení. K tomu si připočtěte různé přístupy ke zpracování a skvost je na světě. Podívejte se s námi na některé naše oblíbence.

Komody Scarpa

Milovníky retro nábytku a nápaditých motivů jistě zaujmou komody Scarpa. Ty jsou mistrným řemeslným dílem hlavně díky mozaikovému zpracování posuvných dvířek, která vytváří působivý trojrozměrný vzor.

Komody Scarpa mají dvířka se zajímavým 3D efektem
Komody Scarpa mají dvířka se zajímavým 3D efektem
Scaffold: Královna pohodlí

Pohovky Scaffold nabízí mnoho úložného prostoru. Z obyčejného a běžného kusu nábytku se tak rázem stává knihovna, komoda a odkládací stolek. Za návrhem stojí portugalský designér André Teoman, jemuž je vlastní především vtipné zpracování jednoduchých kousků nábytku.

Scaffold pohovky poslouží i jako netradiční úložný systém
Scaffold pohovky poslouží i jako netradiční úložný systém
Minimalistické řešení stolu Metis

Pracovní stůl Metis navrhl designér Gonçalo Campos. Pracovní plocha z masivního dubu je doplněna spoustou úložného prostoru, který ale nijak nenarušuje jednotné linie stolu.

Jemně schované zásuvky s dostatkem prostoru jsou na minimalistickém stole třešničkou
Jemně schované zásuvky s dostatkem prostoru jsou na minimalistickém stole třešničkou
Wewood – Portuegese Joinery hlavní hvězdou nejen domácností

O kvalitě značky vypovídá nejen spokojená klientela, ale i mnoho dalších projektů, na kterých se Wewood – Portuguese Joinery podílí. Jejich interiérové realizace můžete potkat po celém Lisabonu.

Oceněný interiér lisabonského hotelu
Oceněný interiér lisabonského hotelu 1908 Lisboa Hotel

Stojí například za interiérem 1908 Lisboa Hotel, kde precizně propojili historii hotelu s novým minimalistickým řešením. Tento projekt je nositelem mnoha designových ocenění, která připadla právě značce Wewood – Portuguese Joinery.

A jaký je váš názor na značku? Propadnete s námi jejímu kouzlu?

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate