Na návštěvě u Doroty a Gréty

Patří mezi nejznámější blogerky na Slovensku, ale její příspěvky se od většiny z nich poněkud liší. Michala Grešková z blogu Dorota a Gréta totiž nebloguje jen o sobě, ale také o své rodině, kterou tvoří manžel, dvě dcerky a rybička Samantha, a o společném bydlení na Záhorí na jihozápadě Slovenska. V každém příspěvku můžete nahlédnout do jejich světa, ve kterém se dokonale propojuje hravý dětský svět s promyšleným a minimalisticky laděným bydlením. A to vše se odráží i v jejím výběru na Bonami.

Dorota a Gréta

Změnil se váš způsob života a bydlení po příchodu dětí?

Samozřejmě, že se změnil. Ve všech směrech. Tak jako se mění váš život a vaše priority, stejně tak se mění i vaše fungování a způsob, jak bydlíte. Najednou máte doma věci, které vám přijdou úplně běžné, ale pro děti jsou nebezpečné a zároveň lákavé, a tak musí jít pryč. Všude jsou také hračky, vaří se obou kuchyních, velké a malé, po domě se povalují odrážedla, máme malý nábytek a na schodišti zábrany.

Čím jste se řídila při zařizování vašeho bydlení? Pomáhal vás s tím někdo?

Dům si zařizujeme sami s manželem. On je hlavou toho všeho a má to celé pod palcem. Dokáže hodiny vybírat dávkovač na mýdlo nebo na papírové kapesníky a já si velmi cením toho, že si s tím dává tolik námahy.

S vizualizací nám pomáhal bytový architekt. Měli jsme jasnou představu a on námi vybrané prvky poskládal do 3D vizualizace. Nechtěli jsme nic nechat náhodě, protože si dům nezařizujeme na dva nebo pět let. Chtěli jsme vytvořit prostor, ve kterém se budeme dobře cítit ještě hodně dlouho. Jako nosný element jsme si zvolili bílou barvu a přírodní materiály, papír, dřevo a hodně přirozeného světla.

Dorota a Gréta
V obývacím pokoji se dokonale míchají přírodní tóny a výrazné motivy.
Dorota a Gréta
Při výběru nábytku je potřeba dbát ohled na děti a jejich potřeby.
Dorota a Gréta
Velká a pohodlná pohovka je základ. Rodiče si na ní odpočinou a děti zase vyhrají.

Jaké jsou vaše milované interiérové kousky?

Můj kosmetický stolek, po kterém jsem vždy toužila a konečně ho mám. A také dětský pokojíček Dorotky a Grétky. V mých očích je sice ještě nedokončený, ale vše, co do něj dávám, vybírám velmi svědomitě, aby to zapadlo do celku, který chceme vytvořit. A pokud bych měla jmenovat konkrétně, je to naše osvětlení, na kterém jsme si dali skutečně záležet. Industriální lampa nad jídelním stolem nebo lampa v obývací části. V podstatě jsme hrdí na každý kousek, protože jsme je vybírali pečlivě.

Po čem ještě toužíte? Plánujete na domu nějaké další změny?

Jedna věc, kterou řešíme s manželem u dlouho, je křeslo do obývacího pokoje. Buď nám nesedí barevně nebo je sice designérky dokonalé, ale není dostatečně pohodlné. Aktuálně však máme už favorita. Dále pak máme rozpracovaný projekt zahrady a tam momentálně směřuje všechna naše energie. Na relativně malém prostoru se pokoušíme vytvořit plnohodnotné prostředí na hraní, zábavu i relax. A samozřejmě stále dolaďujeme doplňky, které dávají tu pomyslnou tečku a vytváří teplo domova.

Dorota a Gréta
Z ložnice vyzařuje pokoj a klid díky tlumeným odstínům a přírodnímu dřevu.
Dorota a Gréta
Dlouhá komoda slouží jako místo pro květiny, dekorace, suvenýry nebo fotografie.

Dorota a Gréta

Máte doma i něco z lokální tvorby?

Ano máme a jsem na tyto kousky náležitě hrdá. Máme doma tři Milash deky od slovenské designérky – jednu máme v obýváku a dvě v dětském pokoji. Nebo také ručně tkaný koberec od Simply.

Odkud čerpáte energii a inspiraci?

Inspiraci všude. Převážně to jsou však blogy, Instagram nebo různé online magazíny. A energii? V rodině, na společných výletech nebo v tanečním studiu, kam chodí moje dcera. Chodí tam hodně maminek a ani byste nevěřili, kolik věcí se tam člověk dozví (smích). Také mám ráda samotu, i když jsem velmi společenský člověk a mám rádi lidi.

Dorota a Gréta

Dorota a Gréta

Dorota a Gréta

Komentáře

komentářů

2 komentáře

  1. škoda, že je ten byt jak vystřižený z blogů skandinávských firem bez osobní fantazie, chtělo to designera né jen kvůli rozmístění

  2. Pingback: Dorota&Greta inspiruje - Mrkněte na novinky u slovenské blogerky

Leave A Reply

Navigate