Moře na talíři aneb Jídelna v přímořském stylu

U moře chutná všechno lépe. Jídlo, víno i život sám! Vzali jsme si proto na paškál hned tři přímořské styly, které vás z obyčejné jídelny přenesou přímo k moři. Máme pro vás letenku tam, kde vás slunce pohladí svými zlatými paprsky, ucítíte mořskou svěžest a vlahý vánek vám načechrá vlasy. Zní to jako sen? Stačí zvolit ty správné dekorace a báječnou dovolenou si můžete užít třeba hned!

Styl Santorini a podmanivých řeckých ostrovů

Dům na pláži, to je takový sen, který se v českém prostředí těžko plní. Ale přeci se k němu můžete přiblížit. Tento styl čerpá především z přírody – modré tóny moře, neutrální barvy písku a skalnatého pobřeží. Zkombinujte tedy bílou s modrou, vystavte si mušle a nezapomeňte na přírodní materiály. Inspirujte se třeba v naší kampani na Bonami!

Kromě toho, že nám tento styl evokuje dovolenou a odpočinek, čerpá to nejlepší z tradic interiérového designu na pobřeží. Bílé stěny jsou nejen pěkné a snadno kombinovatelné, ale také praktické – odrážejí přirozené světlo a opticky zvětšují prostor.

řecko bydlení
1. Hrnek Fishie Vertical, 500 ml | 2. Talíř Inkie, 26 cm | 3. Džbánek Anchor

Styl ze Středomoří

středomořský styl
1. Jídelní židle Shark | 2. Stolní lampa Rope Marine | 3. Příbor Dazzle, 16 ks | 4. Hammam osuška Terry Brown, 95×170 cm | 5. Koberec Rustic 275 Light, 80×150 cm

Pokud nejste příznivci modré barvy, nemusíte se přímořského stylu vzdávat. Slaďte vaši jídelnu podobně jako lidé ve Středomoří. V jejich interiérech dominují béžová, hnědá, přírodní materiály a dekorace připomínající řecké a římské chrámy. Tato kombinace má velmi uklidňující účinky a hravě s ní vykouzlíte hřejivou atmosféru. Z materiálů vsaďte na dřevo, kámen, písek, len nebo bavlnu. Společně vytvoří v jídelně fascinující a příjemné prostředí (nejen) pro rodinné obědy.

Námořnický styl

I v tomto stylu převládá kombinace modré a bílé barvy. Hlavní roli tu však spíše hrají tmavší tóny modré. Pro tento styl jsou také charakteristické různé symboly – kotva, maják, ryba, kormidlo, plachetnice, lodní provazy a samozřejmě nesmí chybět ani klasické proužky.

námořnický styl
1. Polštář Sailor Knot | 2. Sada 3 úložných hranatých košů Nautical | 3. Obraz Pierres Noires

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate