Moje první bydlení s Bonami

Před pár měsíci jsem se po škole rozhodla, že je konečně čas na to, postavit se na vlastní nohy a najít si byt. Zkrátka a dobře, žít sama za sebe, nespoléhat se na plnou lednici u rodičů a postoupit ze statusu student na dospěláka. A přesně v ten den, kdy jsem podepsala smlouvu na tohle dřevěné království, jsem měla pohovor v Bonami – úspěšný. Souhra náhod, nebo snad osud? :)

Co si budeme povídat, ono je těžké denně psát o všech těch krásných věcech a odolávat jim. Proto není divu, že jsem si bydlení zařizovala právě na Bonami. Tak tedy… vítejte!

IMG_2999
Interiér je dřevěný, a to na mě působí uklidňujícím a útulným dojmem. Prostě… jako domov!

Celý byt je ze dřeva, což přímo vybízelo k hravému dekorování. Jako asi každá mladá slečna jsem se na všechno to nakupování, ladění, aranžování fakt těšila! Doslova jsem se v tom vyžívala a živě si pamatuji, jak jsem si domů vezla taxíkem svůj první kousek z Bonami – bílé křeslo ve tvaru skořepiny. Asi hodinu jsem jen tak seděla na gauči a radovala se z něj. A tak to mám s každým novým kouskem, ať už se jedná o větší investici jako třeba koberec anebo naprostou drobnost, nad kterou byste mávli rukou.

IMG_3014
Úlovky z Bonami – kovový stolek Present Time, kreslící lampa DOIY a stírací globus Luckies.

Dalo by se říct, že moje bydlení je taková všehochuť. Nejvíce se to odráží na obytné části. Proto tu najdete romanticky růžovou deku, hromadu starých knih a o kousek dál módní koláž či funky pokaňkaný koberec. Ráda se obklopuji kontrasty, které spolu tak nějak záhadně ladí.

theblondieverse-my-home003
Můj domov je mixem několika různých stylů a vždy, když mě někdo přijde poprvé navštívit, řekne: „Ten byt jsi celá ty!“

Pod schody se ukrývá můj nejoblíbenější koutek – pracovní stůl, u kterého se všechny mé myšlenky proměňují ve slova a věty, ať už v kampaních či na mém módním blogu The Blondieverse, kterému se již nějaký ten rok věnuji. Psaní je má vášeň a na tomto místě přichází inspirace sama od sebe.

Untitled 3
Mimo „dizajnovky“ mám ráda i doplňky, které se váží k určitému momentu. Jako třeba tento nepovedený lapač snů, který mi připomíná náš skvělý víkend v divočině.

Jídelna je místo, kde se ráda setkávám se svými přáteli, ať už na sklenku vína či večeři se vším všudy. Okýnkem je vidět do kuchyně, takže se můžu zapojit do konverzace, i když třeba zrovna kuchtím. Nebo míchám další drink. :)

theblondieverse-my-home004
Jídelna je od obytné části oddělená schůdkem a dřevěnými trámy.
IMG_2259
Lustr Origamica jsem skládala sama. Nemůžu se na něj vynadívat. Je úžasný!

A ložnice? To je taková moje oáza klidu. Nejsou tu žádné rušivé elementy, žádná televize, žádné obrazy, minimum křiklavých barev (obří jednorožec se nepočítá – ač v těle dospěláka, pořád jsem duší tak trochu dítě). Jediným kusem nábytku je dřevěná bedýnka na zeleninu á la noční stolek, na kterém trůní lampa, levandulový sprej na polštář a rozečtená kniha.

IMG_3009
Povlečení Blanc nelze odolat. ;)

 

A mé tři rady na závěr pro vaše první bydlení?

  1. Nenechte se strhnout trendy a vtiskněte do svého bydlení kus sebe. Taková nástěnka s polaroidy zobrazující vás a vaše přátele, lístky z koncertů, divadel a party vás bude těšit mnohem více, než nicneříkající obraz.
  2. Všechno má svůj čas. Je jasné, že ze začátku nebude tolik financí na to, abyste si své první bydlení vyladili k dokonalosti. A vlastně to není ani třeba! Ta radost, která přichází spolu s každým novým kouskem, je k nezaplacení.
  3. Popusťte uzdu fantazii a tvořte! Což takhle lampička z lahve od whisky, police z dřevěných bedýnek anebo stolek z palet?:)

 

Pokud se vám u mě líbilo, můžete se inspirovat výběrem kousků, které jsem si zamilovala:

bonami collage
1. Koberec Multi Desire, 2. Pléd Pom-Pom, 3. Omalovánka Brooklyn XXL, 4. Svíčka Cashmere, 5. Stojan na časopisy White Polygon, 6. Kelímek na cappuccino Froisses, 7. Sada 2 košíků Simply Copper, 8. Povlak na polštář Constellation, 9. Konferenční stolek UFO

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate