Minimalistický pohled na svět

Současný svět je ve znamení změn. Po letech pasivního přijímání se ke slovu dostává kreativita a touha tvořit. Lidé přitom zjišťují, že méně je více. V jídle, módě i v designu. A z lásky k jednoduchým věcem vznikla i značka Minimalliving, která prostřednictvím svých plakátů ukazuje, že pár krátkých slov může mít větší význam než spoustu dlouhých vět. Plakáty od Minimalliving máme právě teď u nás na Bonami.

product-96357-plakat-all-you-need-is-less-50x70-cm
Plakát All you need is less od Minimalliving.

Tvůrci značky Minimalliving svými texty chtějí pobavit, motivovat i lehce provokovat. Na jejich plakátech tak najdete i dráždivé nápisy jako „I better fuck than cook“ nebo „Buy less, fuck more!“. A dráždivé jsou i jejich foto kampaně, kterým vzhledem k nahým modelkám nechybí ani minimalistický rozměr.)

product-95827-plakat-i-better-fuck-than-cook-50x70-cm
Plakáty od Minimalliving
Modelka
Značka Minimalliving své grafické motivy tiskne nejen na papír, ale také na látkové tašky. V budoucnu chce nabízet i další doplňky, osvětlení nebo dokonce nábytek. Zdrojem fotek je FB značky.

Minimalistické plakáty jsou skvělým způsobem, jak decentně oživit holé zdi. Řada lidí se totiž bojí, že obrázky v jejich bytě můžou působit přeplácaně. Mezi další obavy spojené s plakáty patří také strach, že je člověk nemá, kam dát. Panuje totiž představa, že se plakáty hodí hlavně do obývacích pokojů nebo pracoven, kde ovšem přes samé poličky na zdech brzo není místo. Obrázky nebo zajímavá typografie ale můžou oživit také kuchyň nebo vítat příchozí hned na chodbě.

6e6bc295418bc231312cf137b4a91c47
Mini jídelní kout v obklopení ilustrací. Zdrojem fotky je Pinterest.
cff46cf14912f456187599ab875c4b08
Černobílá chodba s dotekem grafiky a ilustrace. Zdrojem fotky je Pinterest.

S plakáty je spojená také představa, že jsou příliš drahé. Vždyť obrázky lze jednoduše vytisknout, že? To sice ano, ale v případě velkých formátů se to celkem prodraží. Cena tisku jednoho obrázku je ve srovnání s tiskem většího množství kusů nákladnější a tak je ve výsledku jen o něco málo nižší než cena prodávaného plakátu. S ním si navíc zákazníci kupují i originální grafiku a podporují tak samotné tvůrce. Obava panuje také z drahého zarámování. Značka Minimalliving naštěstí věci nerada komplikuje a tak jsou její plakáty k dostání v běžných formátech, ve kterých je na výběr spoustu rámů v různém provedení. Ve hře jsou ale i jiné možnosti v čele s populárními washi pásky nebo třeba kovovými klipsy.

df8db6ef967b8638a2ae34cf77e91324.jpg-2
Stylově přilepená Batgirl od Mini&Maximus. Zdrojem fotky je Pinterest.
ff7cc3f619171e89b8e8ae3e184529de
S washi pásky se dají plakáty nalepit, oblepit i klasicky „zarámovat“. Zdrojem fotky je Pinterest.
Clothing-rack
Klipsy na obrázky i šperky v bytě norské blogerky Niny Holst.

Ať už si plakáty od Minimalliving klasicky zarámujete nebo kreativně vylepíte či vyvěsíte, podělte se s námi o výsledek. Nejzajímavějším fotkám věnujeme samostatný článek v magazínu. Budeme se těšit:)

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate