Matrace online: Vyberte si tu pravou snadno a rychle

Určitě potvrdíte, že když se dobře vyspíte, den je mnohem hezčí a všechno vám jde lépe od ruky. Kromě dobré postele podmiňuje účinný noční odpočinek také pohodlná matrace. Poradíme vám, jak ji vybrat online i bez předchozího vyzkoušení. Ušetříte tím čas i finanční prostředky, přičemž můžete matraci nezávazně testovat celé týdny doma. Navíc získáte užitečné doprovodné informace, na které není v kamenném obchodu prostor.

Matrace na Bonami
Kvalitní matrace je základem osvěžujícího spánku

Hlavní kritéria výběru matrace: využití, délka, šířka, výška a tvrdost

Základní pravidla pro výběr matrace vycházejí z jejího budoucího využití. V úvahu je třeba vzít pohlaví, váhu, věk uživatele i oblíbenou polohu při spánku. Abyste se vyspali do růžova, vaše matrace pro každodenní spaní má být alespoň o 20 cm delší než jste vy, široká by měla být minimálně 90 cm a vysoká 15 cm, u seniorů alespoň 20 cm. Údaj o nosnosti označuje maximální hmotnost uživatele, při níž si ještě matrace uchová své ortopedické vlastnosti.

Statistiky výrobců a prodejců hovoří jasně – nejčastěji se lidé rozhodují takto: u jednolůžka má nová matrace rozměry 90 × 200 cm, u dvoulůžkové postele 180 × 200 cm a 160 × 200 cm. Ale můžete vybírat i z jiných rozměrů. K matraci náleží ještě rošt, ideálně polohovatelný lamelový, který ji patrně přežije, proto ho také vybírejte pečlivě. Za nejlepší se považují rošty s co nejvíce lamelami, mezi kterými jsou co nejmenší mezery. Volbu vám usnadní naše společná kategorie s matracemi a rošty.

Matrace na Bonami
Středně tvrdé matrace jsou nejpopulárnější

Z hlediska tvrdosti jsou nejoblíbenější středně tvrdé matrace, ale s přibývajícím věkem řada uživatelů volí spíše měkké a také vysoké matrace, z nichž se snadněji stává. Pro vyšší váhy (nad 90 kg) však odborníci doporučují tvrdé matrace, které jsou vhodné i pro lidi preferující spaní na zádech. Většina výrobců udává tuhost matrace od 1 do 4 až 5 – od nejměkčí po nejtvrdší. Nejvíce žádané jsou stupně 2 až 3, které vyhovují širokému spektru uživatelů.

Chytrým řešením je pořízení oboustranné matrace, která má z každé strany jiný stupeň tuhosti, takže si požadovanou tvrdost zajistíte pouhým otočením. Z tohoto důvodu jsou lepší i pro manželské postele oddělené matrace.

U nás na Bonami můžete využít jedinečnou akci, kdy vám k jedné matraci dáme druhou zdarma. Tato akce 1+1 se vztahuje na vybrané modely od každé uváděné značky.

Dvě matrace jsou pro dvoulůžkovou postel lepší volbou, než jedna velká

Matrace online jsou hračka, mrkněte na 6 oblíbených materiálů matrací

Sehnat matrace online je snadnější, pokud se orientujete v materiálech, nebo už dokonce některý preferujete. Pojďte se s námi podívat na jednotlivé typy matrací z materiálového hlediska:

  1. Pěnová matrace umožňuje různé konstrukční profilování a tvrdost. Je vzdušná, dobře odvádí vlhkost a její výhodou je nízká váha. Například česká ručně vyrobená pěnová matrace PiCaSo manufactury se pyšní 7zónovým provedením, ventilačními kanálky a ortopedickými vlastnostmi. Poskytne vám skutečně osvěžující spánek a rána plná energie.
  2. Matrace z paměťové pěny se označují také jako matrace ze studené pěny či líné pěny, protože jejich materiál se vrací do původního stavu pěkně pozvolna. Tím je omezen protitlak, který jinak zaviňuje otlaky a proleženiny. Matrace s paměťovou pěnou se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho těla, rovnoměrně rozloží tělesnou váhu, uleví zádům. Zajistí vám pohodlí a omezí noční převalování, takže se vyspíte opravdu dobře. Mezi jejich další výhody patří dlouhá životnost. Komfortní a cenově dostupné matrace s paměťovou pěnou produkuje francouzská značka Palaces de France
  3. Pružinová matrace (případně taštičková matrace) zajišťuje optimální odvětrávání, je cenově dostupná a hodně vydrží. Běžně se kombinuje s moderními pěnami. Vynikající ortopedické vlastnosti mají matrace značky Slumberland. Společnost ve své tvorbě využívá to nejlepší pro zdravý spánek – hebkost latexu, vzdušnost studené pěny a pohodlí unikátního pružinového jádra MultiPocket.
  4. Matrace s kokosovým vláknem výborně izoluje, je pružná a pevná, odolná vůči vlhkosti, nepřátelská pro roztoče, plísně houby či bakterie. Můžete ji využít zejména pro vaše miminko nebo pro vás, pokud jste silným alergikem.
  5. Latexová matrace se těší zájmu uživatelů díky přírodnímu původu, vynikající hygieně, bodové pružnosti a trvanlivosti.
  6. Matrace s koňskými žíněmi je lehká, flexibilní, skvělá pro zajištění tepla a hygieny lůžka. Matrace z přírodních materiálů jsou jednoznačným trendem dnešní doby.
Matrace na Bonami
Na Bonami najdete matrace z mnoha materiálů a snadno tak vyberte tu pravou

Vychytávky matrace: anatomické zóny, snímatelné potahy, chrániče

U matrací od renomovaných výrobců je vždy zaručena vynikající opora pro tělo a prodyšnost. Často bývají rozdělené na anatomické zóny – různě tvrdé části v oblasti hlavy a krku, ramen, boků a středu těla, kolenou a stehen, lýtek a chodidel. Mezi jednotlivými zónami jsou navíc pozvolné přechody. Matrace rozdělené na specifické zóny nabízí například elegantní barcelonská značka La Forma. Zónování matrace však ocení až junioři a dospělí. Naopak pro děti ve vývoji zónování není vhodné. Rostoucí páteř nejlépe podpoří celistvá, spíše tužší matrace.

Standardem je i praktický snímatelný potah matrace. Prací potahy matrací jsou nezbytné pro osoby upoutané na lůžko a pro děti s alergickými projevy. Každý spáč však přes noc vypotí okolo litru potu, takže snímatelné potahy jsou z hlediska hygieny lůžka a s ní související péče o matrace neocenitelné pro všechny uživatele. Užitečný může být i náhradní potah na matraci – zvažte jeho pořízení rovnou při nákupu matrace.

Dalšími pomocníky jsou chrániče matrací, které zpomalují jejich opotřebení a udržují potahy déle čisté. Značkové podložky na matrace z odolné a přizpůsobivé pěny mohou také pozvednout váš starý gauč, který se opět stane plnohodnotným lůžkem.

Při výběru matrace sledujte rovněž speciální označení a certifikáty kvality. Platí, že zdravotní matrace (například hypoalergenní nebo vhodná pro osoby upoutané na lůžko) znamená více než jen ortopedická matrace.

Matrace na Bonami
Do kvalitní matrace se vyplatí investovat, vaše záda se vám odvděčí

Tip na extra pohodlné partnerské matrace – prevenci bolestí zad

Každý pár, který buduje společné bydlení, se dříve či později ocitne před nelehkým úkolem: Jak vybrat matrace? Jeho řešením mohou být například elegantní boxspring postele s matrací od renomované značky Revor (rozměry matrace 180 × 200 cm, 140 × 200, 160 × 200 i 200 × 200 cm).  Tyto postele včetně matrace jsou investicí na celý život. Celkově středně tvrdé poležení má tři vrstvy: nahoře je měkká a pružná matrace topper, pod ní nosná matrace s taštičkovými pružinami a základem je matrace s vrstvou pružin Bonnell, které se dokonale přizpůsobí tlaku vašeho těla. Mimořádně pohodlná postel je navržená předními ergoterapeuty a je rovněž vysoká, takže díky ní s partnerem získáte ideální zdravotní matrace na bolavá záda. A to se hodí i jako prevence, protože na bolesti zad si dnes bohužel kvůli sedavému životnímu stylu stěžuje už dospívající mládež.

Vyberte si matraci, která bude vyhovovat vám i vašemu partnerovi

Nejen pro děti jsou nejlepší matrace využívající přírodní materiály

Pozornost nastávajících rodičů se logicky zaměřuje také na matrace do postýlky. Současné dětské matrace charakterizuje pěkný design, nekompromisní kvalita, nezávadné materiály a příjemné ceny. Zhotovují se z PUR pěny, BIO pěny, kokosových vláken či mořské trávy a dětem zajišťují jak vydatný odpočinek, tak správný vývoj. Veškeré nároky dětí i jejich rodičů splňuje antialergická matrace z kokosových vláken Faktum (70 × 140 cm), nezbytná součást harmonického a bezpečného pokojíčku. Děti mají k přírodě blíž než dospělí, kteří jsou už zatížení civilizací. Uvidíte, jak si budou hovět na matracích z přírodních materiálů. Prozkoumejte i postele a postýlky pro děti, kde k dětské matraci vyberete i vhodný rám.

Matrace online
Kvalitní matrace zvládne každý nápor

Soudobé řešení spaní pro hosty od inovativní dánské značky

Zejména v domácnostech s velkým provozem je třeba pamatovat i na občasné přespání návštěv. Dnes už existují důmyslné skládací matrace pro hosty, které jsou rozhodně lepší než matrace nafukovací. Současní výrobci se inspirují například japonskými futony. Vyzkoušejte moderní postel pro návštěvy Bed in a Back od dánské značky Karup, kterou jen vytáhnete srolovanou z vaku, rozložíte a může se jít spát. Matrace Karup jsou také správnou volbou pro první bydlení, ložnici teenagera či spaní na chatě.

Matrace online
Co říkáte na prakticky skladný futon pro návštěvy?

Matrace online? Rozhodně ano – s námi nic neriskujete!

Zájemci o novou matraci se často ptají, jak dlouho jim vydrží. Univerzálně se na to odpovědět nedá. Záleží na její kvalitě a míře využití, respektive opotřebování, které je časem patrné na první pohled. Zhruba platí, že při běžném každodenním používání by se měly matrace pro děti i dospělé vyměnit po 7 až 10 letech. Životnost matrace prodlouží pravidelné vysávání, větrání a otáčení (každý měsíc a vždy před spaním, dokud matrace není zahřátá). Někteří výrobci udávají životnost matrace 20 i 25 let, ale to poněkud zavádějící, protože na každé denně používané věci se čas nějakým způsobem podepíše či se mění vaše tělo a jeho potřeby.

Pokud u vás doma nastal čas na koupi nové matrace, nebojte se jejich výběru online. Postaráme se o váš komfort od A do Z. Nabízíme poradenství, dopravu zdarma, výnos do bytu a navíc mimořádný bonus: zjistíte-li, že vám matrace nevyhovuje, bez problému ji můžete do 90 dnů od nákupu vrátit – i když už byla používaná. Umožníme vám tedy opravdu důkladné vyzkoušení matrace, nesrovnatelné s bleskovým testováním v prodejně. Výhodou je to zvláště u matrace z paměťové pěny, která potřebuje i několik týdnů na to, aby okopírovala tvary vašeho těla pro zajištění zdravého spánku na mnoho let.

My jsme si z hlediska praktičnosti oblíbili značku muun. Nabízí totiž jak matrace, tak deky, peřiny, prostěradla i postele. Pokud hledáte opravdu široký výběr mezi matracemi všech druhů, pak vás zaujme značka Tropico.

Matrace na Bonami
Nákupu matrace online není třeba se bát

Vybrat si matraci online z pohodlí vašeho domova je luxus, který vám v Bonami umožníme. Podělte se o to s přáteli a dopřejte i jim příjemné nakupování.

Komentáře

komentářů

Navigate