Matrace online: Vyberte si tu pravou snadno a rychle

Určitě potvrdíte, že když se dobře vyspíte, den je mnohem hezčí a všechno vám jde lépe od ruky. Kromě dobré postele podmiňuje účinný noční odpočinek také pohodlná matrace. Abyste se vyspali dorůžova, vaše matrace pro každodenní spaní má být alespoň o 20 cm delší než jste vy, široká by měla být minimálně 90 cm. Nejžádanější rozměry matrace jsou proto 90 × 200 cm. Nejdůležitější je ale materiál, ze kterého je matrace vyrobená. Nevíte si rady, jak sehnat matrace online?? Tak se s námi pojďte podívat na jednotlivé typy.

Matrace online jsou hračka, mrkněte na 6 oblíbených materiálů matrací

  • Pěnová matrace umožňuje různé konstrukční profilování a tvrdost, je vzdušná, dobře odvádí vlhkost a jejím kladem je i nízká váha. Například česká ručně vyrobená pěnová matrace PiCaSo manufactury se pyšní 7zónovým provedením, ventilačními kanálky a ortopedickými vlastnostmi. Poskytne vám skutečně osvěžující spánek a rána plná energie.

  • Matrace z paměťové pěny se označují také jako matrace ze studené pěny či líné pěny, protože jejich materiál se vrací do původního stavu jen pozvolna. Tím je omezen protitlak, který jinak zaviňuje otlaky a proleženiny. Matrace s paměťovou pěnou se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho těla, rovnoměrně rozloží tělesnou váhu, uleví zádům. Zajistí vám pohodlí a omezí noční převalování, takže se vyspíte opravdu dobře. Mezi jejich další výhody patří dlouhá životnost.

  • Pružinová matrace (případně taštičková matrace) zajišťuje optimální odvětrávání, je cenově dostupná a hodně vydrží. Běžně se kombinuje s moderními pěnami. Vynikající ortopedické vlastnosti má partnerská pružinová matrace Slumberland Laurin (200 × 180 cm). Kombinuje to nejlepší pro zdravý spánek – hebkost latexu, vzdušnost studené pěny a pohodlí unikátního pružinového jádra MultiPocket.

  • Matrace s kokosovým vláknem výborně izoluje, je pružná a pevná, odolná vůči vlhkosti, nepřátelská pro roztoče, plísně houby či bakterie. Můžete ji využít zejména pro vaše miminko.

  • Latexová matrace se těší zájmu uživatelů díky přírodnímu původu, vynikající hygieně, bodové pružnosti a trvanlivosti.

  • Matrace s koňskými žíněmi je lehká, flexibilní, skvělá pro zajištění tepla a hygieny lůžka. Matrace z přírodních materiálů jsou jednoznačným trendem dnešní doby.

Matrace online
Kvalitní matrace zvládne každý nápor

Vychytávky: anatomické zóny, snímatelné potahy

U matrací od renomovaných výrobců je vždy zaručena vynikající opora pro tělo a prodyšnost. Často bývají rozdělené na anatomické zóny a standardem je i praktický snímatelný potah matrace. Tyto zdravotní matrace ocení dospělí, zejména senioři, ale také děti, například s alergickými projevy. Nejoblíbenější jsou středně tvrdé matrace, ale s přibývajícím věkem řada uživatelů volí spíše měkké a také vysoké matrace, z nichž se snadněji stává. Pro vyšší váhy (nad 90 kg) však odborníci doporučují tvrdé matrace. Chytrým řešením je pořízení oboustranné matrace, která má z každé strany jinou tvrdost, takže si pouhým otočením zajistíte požadovanou tvrdost.

Tip na francouzské partnerské matrace

Každý pár, který buduje společné bydlení, se dříve či později ocitne před nelehkým úkolem: Jak vybrat matrace? Jeho řešením může být například elegantní postel s matrací Novative Adage Ensemble (180 × 200 cm), na které se spolu s francouzskou značkou Novative podílel i známý designér Olivier Lapidus. Mimořádně pohodlná postel má prodyšnou hypoalergenní matraci z několika vrstev hutné paměťové pěny a je oboustranná. Jedna strana je středně tvrdá (3/5) a druhá tvrdší (4/5), určená pro osoby s vyšší tělesnou váhou nebo pro spaní na zádech a břiše.

Matrace online
Vyberte si společnou matraci, která bude vyhovovat oběma

Jaká matrace je vhodná pro děti?

Pozornost nastávajících rodičů se logicky zaměřuje také na matrace do postýlky. Současné dětské matrace charakterizuje pěkný design, nekompromisní kvalita, nezávadné materiály a příjemné ceny. Zhotovují se z PUR pěny, BIO pěny, kokosových vláken či mořské trávy a dětem zajišťují jak vydatný odpočinek, tak správný vývoj. Veškeré nároky dětí i jejich rodičů splňuje antialergická matrace z kokosových vláken Faktum (70 × 140 cm), nezbytná součást harmonického a bezpečného pokojíčku.

A jak dlouho matrace vydrží? Členům své domácnosti vyměňte matrace po 7 až 10 letech. Ovšem je třeba pamatovat i na občasné přespání návštěv. Dnes už existují důmyslné a skladné matrace pro hosty, které jsou rozhodně lepší než matrace nafukovací. Současní výrobci se inspirují například japonskými futony.

Matrace online
Co říkáte na prakticky skladný futon pro návštěvy?

Comments

comments

Comments are closed.

Navigate