Lokální DIY. Handmade inspirace od českých a slovenských blogerek.

Rukodělná práce se v posledních letech stala hitem, který se díky blogerům rozšiřuje i do českých domácností. Některé nápady pochází ze zahraničí a české blogerky je pro české publikum pomáhají objevovat, jiné jsou čistě lokální. Obě kategorie každopádně znamenají obrovskou dávku inspirace, kterou pro vás dneska máme. Těšte se na domácí výrobu závěsných květináčů, DIY proměnu ložnice nebo třeba metalické sáčky. Večery už začínají být krásně teplé, takže se vlastní tvorbě můžete věnovat v příjemném prostředí balkónu či terasy. A popíjet k tomu domácí limonádu nebo ukusovat něco dobrého z vlastní kulinářské dílny. Protože co je doma, to se počítá.) A nenechte se odradit krásou „vzorových“ fotek. I když výsledek nebude úplně dokonalý, radost z něj bude obrovská. Dokonalost nechte na blogerkách a naopak si užívejte, že nemusíte nic fotit ani aranžovat a jen si čistě užívat potěšení z domácího tvoření.

Levitující květiny od Alexandry z blogu Recyveci

Saša má dokonalý talent objevit skrytou krásu a funkci věcí, u kterých byste ji vůběc nečekali. Své DIY projekty tvoří ve vlastní dílně a zveřejňuje je na svém krásném blogu plném nápadů. Pro výrobu závěsných květináčů například použila již nepotřebnou čajovou konvici, ze které odstranila plastové části. Zůstala skleněná baňka opatřená zauzlovaným provázkem, ve které se houpe dvojice kaktusů.

recyveci
Závěsný květináč z blogu Recyveci

Redesign ložnice od Moniky z blogu Vintagelover

Takřka nulový rozpočet a pouze tři hodiny času. Takovéhle podmínky měla Monika při úpravě ložnice, o kterou ji poprosila kamarádka. Výsledek je ovšem geniální. Efektní, praktický a útulný. Časopisy posloužily jako noční stolek, čelo postele je vytvořeno pomocí washi pásky a stránky z černobílého kalendáře se proměnily v krásné plakáty.

MG_4436

MG_4534m

MG_4488
Předělaná ložnice od Moniky z blogu Vintagelover

Box na kávové kapsle od Olívky z blogu Mode De Boulangerie

Kávové a čajové koutky blogerek by vyšly na samostatné téma. Jsou totiž krásné a vyladěné do posledních deatilů. Blogerka Olívka ten svůj zařídila v černobílém tónu, do kterého zapadá i DIY box na kapsle. Vznikl natřením dřevěné mini komody tabulovou barvu, takže se dá krásně popsat, co v jakém šuplíku je. Písmena „L“ a „C“ znázorňují kapsle pro cappuccino a latte.

kk2

kk
Box na kaple v kávovém koutky Olívky z blogu Mode De Boulangerie

Metalické sáčky od Zuzky z Red Poppy Stories

Na módním blogu talentované Slovenky Zuzky objevíte i sekci DIY, ve které se skrývají skvělé nápady na vlastnoruční výrobu krásných věcí. Patří mezi ně i metalické sáčky a květináče, jejichž základem je papírová taška přestříkaná sprejem s kovovým efektem. Příprava jednoduchá, efekt obrovský.

static1.squarespace1.com

Metalické
Metalické sáčky od Zuzky z Red Poppy Stories

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate