Galerie Mánes ožije lokální tvorbou. Jarní LEMARKET startuje 21. května!

Už potřetí se Galerie Mánes promění v moderní tržiště plné českých a slovenských značek. Jarní LEMARKET odstartuje 21. května a bude probíhat celý víkend. Během těchto dvou dní tak budete moci obdivovat kousky až 90 lokálních tvůrců a značek. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program a především na nás! Bonami bude mít na květnovém LEMARKETU svůj vlastní stánek.

LEMARKET
Foto: LEMARKET

S nápadem uspořádat moderní tržiště, které by nabízelo originální výrobky českých a slovenských tvůrců, přišly kamarádky Elena Šulcová a Lucie Vaňková. První ročník LEMARKETU uspořádaly už v roce 2013 v prostorách hotelu Fusion, později si však našel své místo v Galerii Mánes, kde se koná i letos v květnu.

„Zjistily jsme, že v České republice a na Slovensku existuje spoustu skvělých malých značek, které není jednoduché objevit, nebo nakoupit a tak jsme se rozhodly vytvořit prostor, který to umožňuje. Dáváme si záležet na výběru tak, aby návštěvníci mohli objevovat a nakupovat nejrůznější produkty, od módy po paštiky a každý si našel to své,“ říká organizátorka akce Lucie Vaňková.

A koho tentokrát na LEMARKETU uvidíte? Ručně šité boty Davida Sušky, bylinné olejíčky JaGaia, přírodní mýdla Mylo, keramické šperky ze Slovenska LK.minilab, brněnskou čokoládu ajala chocolate, sukně Shesaysnø, kabelky a batohy Mumray, psí dobroty Sušienkovo a mnoho dalších výrobců a umělců. Atmosféru LEMARKETU i letos doplní koncerty, taneční vystoupení, DJs a nebude chybět ani dobré jídlo a pití.

mylo
Buďte krásní i bez chemikálií a vyzkoušejte přírodní mýdla od milé Barb, která tvoří pod značkou mylo.
David Suska
David Suška navazuje na rodinnou tradici ševců a koželužníků a při své tvorbě dbá zejména na lokálnost.
Kutulu
KUTULU jsou české dřevěné hračky s příběhy pro děti i dospělé, kteří v dnešním světě hledají kvalitu a tradici.
MOU
Mou v roce 2012 založila Veronika Děrdová a Veronika Zimčíková a od té doby vyrábí papírnické potřeby s osobitým designem za pomoci ilustrací, fotografií a koláží.
Jagaia
Denisa už od dětství milovala vůni růží z babiččiny zahrady a láska k bylinkám jí zůstala až do dospělostí. Pod značkou JaGaia vyrábí s láskou k zemi a úctou k přírodě bylinné a krystalové oleje.

A v neposlední řadě se můžete těšit také na nás! I my totiž budeme mít na květnovém LEMARKETU svůj stánek. Ten nám navrhlo architektonické studio Versatile a najdete ho hned vlevo za pokladnou. Budete si u nás moci prohlédnout a vyzkoušet pohovku Karup a další kousky, které znáte z Bonami. Chystáme pro vás také malé překvapení, tak se za námi určitě nezapomeňte zastavit. Těšíme se, až se s vámi potkáme!

Veškeré detaily o LEMARKETU včetně programu a seznamu všech prodejců najdete na www.lemarket.cz.

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate