Le Market – příjemná designová párty

Krásné místo, sympatičtí lidé a skvělá atmosféra. Tak vypadal první den akce Le Market, která v nádherném prostoru Galerie Mánes pokračuje i v neděli. A Bonami je u toho. Užíváme si možnost, že se s vámi konečně můžeme vidět naživo, a popovídat si o krásných věcech, které znáte z našich kampaní. Třeba plakátové omalovánky od francouzské značky Omy Design & Play, které si u nás můžete pomalovat, a zároveň odnést domů. Náš grafik Jirka vám ukáže, jak na to.)

BonamiLeMarket
Bonami na Le Market: Jirka, Vašek, omalovánky, fixy, čerstvé květiny a spousta designových vychytávek.

Kus naší vybarvovací stěny samozřejmě patří hlavně dětem, které si na akci opravdu přijdou na své. Hned naproti Bonami koutku má stánek výtvarnice Linda Retterová, která připravila novou sadu Domalovánek a sešitů Dokresli. Kreativní bloky jsou u ní k dostání v nových barvách. A kousek od nás najdete také krásné háčkované „plyšáky“ slovenské značky Handmade by Lilien, u kterých se zastavovala většina kolemjdoucích dětí. Když půjdete kousek dál, narazíte na minimalistické plakáty značky White Obsession, které tvoří Veronika Volková. V její dětské kolekci najdete třeba černobílou zmrzlinu nebo mráček s kostkovanou mašlí.

lm_38

lm_39

Linda Retterová
Linda Retterová
Handmade by Lilien
Handmade by Lilien

lm_51

lm_49
White Obsession

Velký výběr českých hraček je pak k dispozici u stánku ryze českého hračkářství Hugo chodí bos. Majitelka Adéla Kantůrková na akci prezentuje nová látková zvířátka od Marie Mrňávkové, kovové poklady od Kovap, obrázkové kostičky, žirafu od Fatry a spoustu dalších věcí. A děti budou bez sebe také z toho, kolik sladkostí tady můžou ochutnat. Marmelády, čokolády i perníčky. Le Market je zkrátka pro děti hotový ráj.

lm_3

lm_29

lm_30
Hugo chodí bos

Na příjemně uvolněné atmosféře, která na Le Marketu vládne, má jistě velký podíl skvělá hudba (třeba od kapel Sarah & The Adams nebo Jamestown), i fakt, že se někteří prodejci i návštěvníci navzájem znají, a prodejní přehlídka tak připomíná jednu velkou párty. Samozřejmě s pořádnou dávkou designu. Ten je sevírován ve formě autorských ilustrací, porcelánových skvostů i dřevěných nebo textilních doplňků. Nám se moc líbí nové kolekce od MOU, která zahrnuje pastelové šátky ušité z jemné bavlny nebo novinky od Lenky Křikavové inspirované přírodou i geometrií. Do hlavních rolí čerstvých motivů Lenka obsadila lva, kočku i tygra. „Ten je možná trochu inspirován knížkou Tracyho tygr,“ svěřila se nám Lenka, která do budoucna chystá další novinky. Kromě pohledů, šperků, triček nebo tašek budou pod její značkou Huhů k dostání i potištěné sukně. Hurá!

lm_16¨lm_19

lm_18
Mou
LenkaK
Lenka Křikavová
lm_27
Poctivé skvosty od HNST.LY
lm_28
Kdo první pozná, které Bonami krásce patří tenhle úsměv, získá pohárek zdarma.)

Le Market nefunguje jen jako moderní tržiště plné krásných věcí, ale nabízí také zajímavé workshopy a umělecké zážitky. Na webu akce zjistíte podrobný program, který na vás v neděli čeká. Přejeme hezkou zábavu a těšíme se, že se s vámi uvidíme v našem Bonami koutku.

 lm_37

lm_20

Le Market 2015
Le Market 2015

Komentáře

komentářů

9 komentářů

  1. Pingback: Designérka Adéla Pečlová: Mám ráda jednoduché linie a čistotu konečné práce | Inspirace od Bonami

  2. Pingback: Český podzim plný designu | Inspirace od Bonami

  3. Pingback: Jeseň plná českého dizajnu | Inšpirácia od Bonami

  4. Pingback: Vánoční Lemarket - Inspirace od Bonami

Leave A Reply

Navigate