Kytky všude, kam se podíváš

S příchodem jara všechno pokvete a tak není divu, že interiérové kolekce pro jaro a léto jsou opět plné květin. V popředí je přitom několik hlavních trendů. Inspirace akvarelem a kaligrafií, pudrové pastely, bledé odstíny 70. let a realistické rostlinné motivy. Všechny se nesou v poetické atmosféře něžných snů, které nás jemně připraví na příchod teplých a jasných dnů. Vzhledem k jemnému květinovému provedení není těžké textilní flóru kombinovat se zbylým vybavením bytu. Stačí zvolit doplňky v podobných odstínech, přidat trochu bílé, zlaté nebo krémové a květinový trend bude dotažen k dokonalosti. Květinový vzor se ale zároveň neomezuje jen na výběr dek, polštářků, závěsů nebo ubrusu. Objevuje se také třeba na porcelánu nebo plakátech. Samotné květiny jsou pak součástí stylingu napříč všemi obory. Zdobí se jimi dorty, zapletájí se do vlasů nebo hrají hlavní roli na originálních fotkách. Kytky jsou zkrátka teď všude, kam oko dohlédne.

blommig-inredning6-2
Foto: Idha Lindhag, styling: Tina Hellberg, zdroj: švédská Elle Decoration

Aktuální květinové motivy čerpají ve velké míře inspiraci z minulosti. Nová kolekce britské značky látek Designers Gulid například odráží poklidnou atmosféru čínských zahrad a krásu kaligrafie. Digitální tisk obřích květů zdobí bavlnu i hedvábí, ze kterých jsou ušity polštáře, závěsy nebo potahy křesel a pohovek. Barvy jsou zářivé a plné energie. Jasné tóny jako je ostře růžová nebo výrazná tyrkysová se objevují také v rámci jarních novinek společnosti Harlequin, v jejíž kolekci kromě rozkvetlých zahrad najdete také poletující motýly a ptáčky.

39958
Shangai Garden – nová kolekce značky Designers Guild
Harlequin-Amazilia-19
Aktuální kolekce Papilio od značky Harlequin

Severské značky si pro své novinky naopak vybraly zemitější tóny barev, které odkazují na bohémský styl 70. let. Ilustrované motivy na bytových doplňcích ze skandinávských kolekcí pak svým realistickým ztvárněním rostlin připomínají stránky atlasu Flora Danica – ilustrovaného herbáře, jehož vznik inicioval dánský botanik s německým původem Georg Christian Oeder. Přírodopisné ilustrace zdobí také plakáty od švédské ilustrátorky Jonny Fransson, která kromě přírody kreslí také módu, portréty nebo vytváří originální grafiku.

9612-8a095e55b52a465aa599a555888a6ea5
Interiér s plakátem od Jonny Fransson, foto: Poppytalk
HR_ar-023304-700x525
Foto: švédská Elle Decoration

Květinové motivy jsou krásné, ale ještě krásnější je, když interiér zdobí čerstvé květiny. A moc rádi s nimi pracují také stylisti a fotografové. Floristka Amy Marrick například pro časopis Kinfolk ve spolupráci s fotografem Parkerem Fitzgeraldem nafotila originální sérií zmrzlinových kornoutů, které naplnila trsem čerstvých květin. Předplatitelé pak dostali spolu s magazínem také plakát s květinovou zmrzlinou. Květy slouží také jako dekorace třeba při zdobení svatebních dortů nebo slavnostních účesů. A když nejsou čerstvé, mohou být papírové. Krásné květiny z hedvábného papíru umí skládat Monika z blogu Vintagelover, určitě se na ně podívejte. Papírové ovšem můžou být nejen květiny, ale také vázy. Třeba tahle modrobílá od Clare Harris, kterou najdete u nás na Bonami. A květinovou inspiraci hledejte také v naší aktuální zahradní kampani, ve které si určitě vyberete něco krásného.

Kinfolk
Květinové kornouty z časopisu Kinfolk, papírové květiny od Bodie and Fou, květinový dort z blogu 100 Layer Cake, a květinové čelenka z blogu Glitter Inc.

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate