Když design a bydlení souzní s přírodou

Zbožňujete přírodní materiály, zemité odstíny a hřejivé dekorace, které umí zútulnit domov jako nic jiného? V tom případě pro vás máme skvělou zprávu – přírodou inspirované kousky i barvy jsou letos v kurzu! Kromě pastelových barev a hravé geometrie, o kterých jsme se již zmiňovali, vsaďte tento rok na přírodní motivy a materiály, a rozhodně nešlápnete vedle. Designéři přenesli přírodu na všechny možné doplňky zkrášlující bydlení a my jim s radostí podléháme.

OK PLAN ARCHITECTS s.r.o x
Foto: Biano, OK PLAN ARCHITECTS s.r.o

V hlavní roli přírodní materiály

Příroda je mocná, nepřekonatelná a jedinečná. Měli bychom ji proto respektovat a naučit se žít v harmonickém souznění. Toho se drží i designéři a značky ze všech koutů světa. Sázejí na přírodní motivy, struktury a především na kvalitní materiály. „Když se člověk dotkne teplého dřeva, lněné látky nebo příjemného korku, má úplně jiný pocit, než když sahá na umělý materiál. Ten přírodní by proto měl v interiéru převládat. Stárne, mění se, ale časem zkrásní a člověk k němu získá citový vztah,“ říká blogerka Iri Novak z blogu Můj dům, můj squat.

V letošním roce je materiálem číslo jedna bezesporu dřevo. Těžko byste hledali kouzelnější materiál do interiéru. Je ztělesněním majestátnosti a elegance, které se vám dostane pod kůži. Jednotlivé kousky si můžete velmi jednoduše nakombinovat a vytvořit si tak perfektní domov, po kterém jste vždy toužili a do kterého se bude rádi vracet. „Dřevo dokáže udělat s prostorem hotové zázraky! Osobně mám nejraději dub, ale skvěle také vypadá i ořech, který sluší komodám nebo stoličkám. Dřevu velmi svědčí kombinace s dalšími přírodními materiály – kůží nebo kamenem. Nebojte se také kombinovat mezi sebou různé druhy dřeva,“ radí slovenská interiérová designérka Romi Klimeková.

882003_609609182433526_309349079_o
Když se řekne dřevo, okamžitě si vzpomeneme na masivní nábytek značky Mazzivo. Do interiéru vnese vůni olšového dřeva ošetřeného lněným olejem a atmosféru divoké přírody.

Žijte v souladu s přírodou

Nejen inspirace, ale i absolutní respekt k přírodě ve všech fázích výroby je směr, kterým se designéři ubírají. Využívají různé druhy lokálních přírodních materiálů, pečují o ně a nechávají je vyniknout v celé své kráse. Velmi oblíbeným materiálem, především v kuchyni a koupelně, je bambus. Je odolný, lehký, antibakteriální, snadno se udržuje a je především menší zátěží pro životní prostředí. Není proto divu, že si ho oblíbilo hned několik značek. U nás najdete třeba doplňky od značky Bambum, která se rozhodla dát tomuto materiálu podobu kuchyňských pomocníků a udělat tak každou domácnost po celém světě více ekologicky smýšlející.

Bambum
Bambusové doplňky od značky Bambum najdete právě teď na Bonami.

Přírodní motivy a barvy

Kromě přírodních materiálů jsou v kurzu také vzory a barvy inspirované přírodou. Květinové vzory, palmového listy nebo třeba DIY dekorace z pokladů, které nasbíráte během procházky lesem. Inspirovat se můžete třeba v naší rubrice Vytvoř si sám!

Nechte se okouzlit přírodou skrze polštářky, taburetky, závěsy nebo také tapety. Atmosféra tropického ráje nebo uklidňujícího lesa vám přijde vhod při chmurné náladě i chvilce odpočinku. Tóny zelené a hnědé totiž mají na naši psychiku blahodárné účinky.

Andrea Hylmarová x
Foto: Biano, Andrea Hylmarová
394452_234948909963106_1205709769_n
Přeneste si domů kousek přírody prostřednictvím palmových svíček Vascolari!
dotek-prirody
1.Polštář Squirrel White | 2. Plakát Blooms on Black I | 3. Taburetka Wooden Wad | 4. Nástěnné hodiny Beam VII | 5. Dřevěné hodinky Kappa Black

Chcete si do svého domova přenést nádech přírody? Ulovte si některý z přírodně laděných kousků z naší kampaně, se kterými si hravě vytvoříte útulné, poklidné a harmonické bydlení.

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate