Kamila Písaříková z Deers: Nosit jelínky je stále mojí vášní

Deers, to jsou originální ručně vyráběné šperky s motivem jelena, které právě teď najdete u nás na Bonami. Za tímto neotřelým nápadem, který do českého módního světa vnesl svěží vítr, stojí designérka Kamila Písaříková. První šperk s motivem jelena vznikl v roce 2005 při její spolupráci s produkční agenturou, značku Deers, pod kterou tvoří, založila o čtyři roky později. A o tom, jak se Kamila dostala k navrhování šperků, o její inspiraci i chystaných novinkách se s námi podělila v rozhovoru.

Vyráběla jste šperky už před tím? Byl to vždycky váš sen nebo jste se k tomu dostala náhodou?

V době jeleního začátku jsem za sebou měla již výstavu šperků pod vedením Pavla Opočenského, která cestovala po Evropě. Také jsem se rozhodovala ve svém studiu, zda dám přednost šperkům či fotografii, která nakonec zvítězila a kterou se částečně stále živím. I v tvorbě šperků se snažím zdokonalovat a stále učit, na jaře mě například čeká kurz v zahraničí.

Deers
Foto: Deers

Víte kolik jelenů už jste za celou dobu vyrobila?

Samozřejmě vím, mám v systému několik tabulek. Počet se pohybuje v několika tisících.

Sledujete módní trendy? Řídíte si jimi při navrhování jelínků?

Mimo svoji značku Deers pracuji také jako módní a kosmetická redaktorka a živím se také svoji původní profesí a tou je módní fotograf. Módní trendy tedy sleduji i z této strany. Každoročně se navíc účastním módních týdnu nejen v České Republice, ale i v Paříži a v Londýně, a tak mám trendy vždy z první ruky. Při navrhování jelínků se jimi ale primárně neřídím, dávám přednost své intuici a nápadům. Mám bohémskou duši, tvořím a pracuji srdcem a pocitem. Velmi ale oceňuji prezentace Swarovski. Zrovna jejich trendy v broušených komponentech vyloženě natěšeně očekávám a z jejich novinek vybírám pro nová jelení stáda.

Čím jsou šperky Deers jedinečné? Kde čerpáte inspiraci, aby byl každý originál?

Každý jelínek Deers je ručně tvořený. V podstatě jediné, co je na něm strojové je jeho výsek, aby vnější podoba byla co nejčistší. Všechno ostatní včetně mini detailů lepíme a tvoříme ručně. Každý jelen Deers má také své speciální jméno a je v prodeji i s náhradními díly. Inspiraci pro nové kolekce ráda čerpám na cestách a kdekoliv ve svém životě. Nápadů je stále spousty, některé z nich si pak jen na svoji realizaci musejí počkat.

Deers
Foto: Deers
Kamila Písaříková
Vpravo designérka Kamila Písaříková | Foto: Deers

Jaký jelení šperk je váš neoblíbenější?

Osobně mám jelínků hodně. Nechávám si vzorky z nových kolekcí, které napřed testuji sama na sobě – jak se nosí a jestli nepotřebují před zařazením do nabídky ještě vylepšit. Ze všeho nejraději mám výrazné čelenky a prstýnky, těch mám více jak dvacet. Také mám tu výhodu, že si mohu vytvořit jelínka na přání pro sebe, do barevné kombinace či s novými komponenty, co zrovna přijdou. Nosit jelínky je stále mojí vášní.

Jaké materiály a barvy jelínků u vás vedou?

Šperk jelínka má základ z koženky, na zdobení jsou pak použity broušené kamínky z Preciosa nebo Swarovski Crystals. Určitě vedou neutrálnější kombinace barev, takové, které se dají nosit k více outfitům. Bestsellerem jsou pak především brože – velké i mini a pak dvojitý náhrdelník, který je novinkou v Deers rodině a najdete ho také v nabídce Bonami. Velmi oblíbeným doplňkem jsou i náhrdelníky.

Deers
Foto: Deers
Deers
Foto: Deers

Pro Bonami jste vytvořila speciální kolekci, co vás při výrobě inspirovalo?

Jelínky pro Bonami jsem pojala jako elegantní stádečko, které se bude svoji barevnou škálou hodit k nejrůznějšímu nošení. Seskládala jsem ho navíc z nejoblíbenějších druhů i barev, aby si mohla vybrat každá zákaznice.

Chystáte nějaké novinky? Na co se můžou příznivci Deers těšit?

Tento rok je v Deers novinkami opravdu nabitý. Chystáme jelínkům pořídit nový e-shop, v plánu jsou také nové barvy i druhy jelínků. Zákaznice Deers se mohou také těšit na speciální akce nejen na internetu, ale také v našem showroomu. Jelínci se také chystají trochu cestovat a objevovat trh za hranicemi. Rádi bychom v Deers stále rozšiřovali nabídku a dopřáli zákazníkům opravdu široký výběr.

Deers
Foto: Deers

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate