Jarní DIY rychlovka: Rozkošná vajíčka s peříčky

Čistě bílé, pestrobarevné nebo s hnědou skořápkou? Vajíčka neodmyslitelně patří k jaru i k Velikonocům a jsou velmi snadnou a vděčnou dekorací. Ty nejkrásnější ale zpravidla bývají ty nejjednodušší a doma vyrobené. A tak naše Jana připravila další ze svých skvostných DIY – jednoduchý návod na jarní dekoraci z vajíček a pírek, která navodí tu pravou jarní atmosféru!

IMG_4637-620x886
Foto: Jana Ardanová

Co budeme potřebovat?

– polyesterová vajíčka v různých velikostech
– tenký drátek ohnutý do tvaru U
– tekuté lepidlo (např. Pritt Gamafix)
– štětec
– pírka
– nůžky
– nit na zavěšení

1._zmena-velikosti
Foto: Jana Ardanová

Do širší části polystyrénového vajíčka zapíchneme drátek ve tvaru U, a vytvoříme tak ouško na zavěšení. Poté spodní polovinu vajíčka natřeme tekutým lepidlem a přilepíme pírka. Konce pírek, které nejdou ohnout, odstřihneme. Pak natřeme i horní část vajíčka a opět oblepíme pírky. Nakonec jen protáhneme nit připraveným ouškem a můžeme vajíčko pověsit.

IMG_4589
Foto: Jana Ardanová
IMG_4538
Foto: Jana Ardanová

Vajíčka s peříčky si můžete zavěsit do oken, naaranžovat do misky, do květináče nebo stejně jako Jana pověsit na větvičku ve váze. Jednoduché, rychlé a přesto tak krásné!

TIP! Stejně nápaditou dekoraci vytvoříte i s polystyrénovou koulí. Tu rozříznete na půl a v jejím středu vyříznete místo pro hyacint. Pak už jen oblepíte polystyren pírky a naaranžujete.


Zuzka_ber

Jana Ardanová

Baví mě vyrábět pěkné věci, od praktických bytových doplňků, po dekorace na zahradní oslavu. Bydlíme u lesa, který je pro mě inspirací v každém ročním období. Mám ráda stromy, jeden jsme měli už i v kuchyni a na další plánujeme postavit malý domeček.


Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate