Jako za školních let – vyrobte si herbář na stěnu!

V Bonami neustále vymýšlíme nové způsoby, jak si v naší kanceláři zkrášlit stěny. Plakáty a samolepky tu už máme, a tak jsme chtěli zkusit něco kreativnějšího. Inspirovali jsme se proto změnou ročního období a rozhodli se dát šanci zvadlým kvítkům a uschlému listí. Vzpomínáte si na ty časy, kdy jsme na základní škole sbírali luční kvítí, sušili je ve starých těžkých knihách a lepili je pečlivě do herbáře? Pojďme to zkusit znovu! Tentokrát nebudeme ale krásu rostlinek skrývat, zarámujeme si je a dáme rovnou na stěnu. Do bytu, do kanceláře, všude tam, kde toužíte mít nenápadnou, ale za to krásnou dekoraci.

Zdroj: I Spy DIY

Pokud jste stejně jako my nedočkaví a chcete proces sušení kvítků rychlit, dejte je do mikrovlny. I když jsme měli z počátku trochu obavy, funguje to skvěle! I po měsíci vypadají fantasticky.

A co budeme potřebovat?

– bílý papír
– papírové utěrky
– dlaždice na zatížení
– mikrovlnou troubu
– květy, listy
– průsvitnou lepicí pásku
– rám

Zdroj: I Spy DIY

Krok 1: Vezměte bílý papír, přehněte na půl a vložte do něj květ. Papír s květinou pak obalte papírovou utěrkou.

Krok 2: Abyste urychlili proces schnutí, dejte květ vložený do papíru a papírové utěrky na chvilku do mikrovlny. Tam je květ potřeba zatížit kachličkou nebo jiným těžším předmětem. Ohřívejte asi 2 minuty dokud květ nevyschne. Dávejte velký pozor, až budete dlaždici vyndavat z mikrovlnné trouby, bude vařicí!

Krok 3: Teď už jen naaranžujte kvítky nebo listy podle vaší fantazie. Přilepte je na bílý papír průsvitnou páskou a vložte do rámečku. Pověste a máte hotovo!

Zdroj: I Spy DIY

TIP! Další nápady na DIY projekty najdete v naší rubrice Vytvoř si sám!

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate