Jak si zařídit malý byt: Ušetřete místo s rozkládací pohovkou a rohovým nábytkem

Malé byty nabízejí netušené výhody, a s nástupem minimalismu začínají být dokonce novým trendem. Jak se říká, v jednoduchosti je krása. Díky malým prostorům se možná zvládnete oprostit od zbytečností, které vám zahlcují skříně i život. A pokud se žádné své věci zbavovat nechcete, ukážeme vám, jak jí v novém bytě najít své místečko. Společně se podíváme jak vám rozkládací pohovky, rohový nábytek a další vychytávky pomohou vyřešit nedostatek prostoru jednou provždy.

Jaký nábytek se hodí do malého bytu:

Pohodlná rozkládací pohovka nahradí postel 

Malý prostor zbytečně nezahlcujte masivními kusy nábytku. Velká sedačka ve tvaru U vám neudělá tu nejlepší službu. Pořiďte si místo ní dvou nebo třímístnou pohovku. Jestli potřebujete usadit více lidí, skvěle se vám budou hodit taburetky a sedací pufy. Při výběru berte také v potaz tvar pokoje.

Bonami tip: Velký průvodce, který vám pomůže vybrat pohovku

Do čtvercové místnosti se hodí rovná pohovka, zatímco na úzkou obdélníkovou místnost využijete pohovku ve tvaru L. Robustní sedačky s velkými područkami mohou zabít prostor fyzicky i opticky. Područky se přitom dají snadno nahradit několika polštáři.

Pokud do bytu nedostanete sedačku i postel, rozkládací pohovka je ideálním řešením. Pohovku večer rozložíte a máte z ní kvalitní lůžko, které ráno zase snadno složíte. Při výběru myslete na svá záda a pořiďte si rozkládací pohovku s kvalitní matrací. Značka Karup vymýšlí minimalistické pohovky a komody přesně na míru malým bytečkům a dělá z nich útulné domovy.

Pohovka, která se u vás doma neztratí a je vhodná i na spaní.
Do malého bytu pořiďte rozkládací pohovku, která pohodlně nahradí postel na spaní.

Malé byty milují rohový nábytek

Při plánování úložných prostor budete někdy bojovat o každý centimetr. Vaše nová mantra zní: Škoda každého rohu, který zůstane prázdný. Jeho potenciál bývá často nevyužitý. Výrobci nábytku a bytových doplňků to dobře vědí, a tak dnes seženete stylové rohové police, skříňky a další praktické vychytávky. Ty se budou hodit obzvlášť v kuchyni a koupelně, kde není místa nazbyt. Rohové stojany a police snadno připevníte na stěnu bez nutnosti vrtání a čistící prostředky vám tak nezaberou místo na zemi. Do obývacího pokoje umístěte rohové knihovny a police, kam vystavíte knihy, vázy a dekorace. 

Malou pracovnu vytvoříte pomocí rohového stolu. S ním získáte větší pracovní desku a zároveň ušetříte místo. Nad stůl pověste rohové police a schovejte do nich všechny šanony a psaní potřeby. Prázdný kout můžete využít i jako další prostor na sezení. Váš host se uvelebí do rohového křesla. K jídelnímu stolu by se vám mohla hodit rohová lavice, kterou případně přepažíte prostor mezi kuchyní a obývákem. 

Stohovatelné židle: Všechny za jednu, jedna za všechny

Možná jste o nich neslyšeli, ale určitě už jste je někde viděli. Řeč je o šikovné sadě židlí nebo stolků, které snadno naskládáte na sebe. Díky tomu zvládnete v malé místnosti usadit všechny své přátele. Až večírek skončí, stolky a židle složíte do jednoho stylového kousku.

Stolek, ze kterého v případě potřeby uděláte 3 vám ušetří místo.
Tři odkládací stolečky značky Rafevi Hansel snadno složíte do sebe.

Palandy a vyvýšené postele 

S malým prostorem budete nejvíce bojovat v dětském pokojíčku. Děti se rozhodně žádné své hračky nevzdají. Skvělým pomocníkem vám bude značka Flexa, která dětský nábytek vyrábí s ohledem na bezpečnost a úsporu místa. 

Jestli máte vyšší stropy, s klidným srdcem pořiďte palandy. Možná si na ně vzpomínáte ze svého dětství. Palandy prošly velkou proměnou a dnes jsou nejen hezké na pohled, ale hlavně bezpečné. Samozřejmostí jsou zábrany, které dítě uhlídají při dobrodružných snech a schůdky či žebříky pro bezpečné lezení. Další možností jsou vyvýšené postele, díky kterým ve spodní části získáte volný prostor na psací stůl, či koutek na hraní. 

Palanda v malém dětském pokoji ušetří opravdu hodně místa.
Palanda dětem poskytne dostatek soukromí i místa na hraní.

Postel s výsuvným lůžkem pro noční přespávání

Přijdete občas domů a najdete tam víc dětí, než opravdu máte? Školáčci si často přivádí své kamarády do pokoje a celodenní hraní se může protáhnout až na noční přespávání. Na takové příležitosti se vám bude hodit postel s výsuvným lůžkem. Ze spodního šuplíku jednoduše vykouzlíte další postel, na které kamarád vašeho dítěte pohodlně přespí. Takovou možnost využijete i při návštěvě babičky, která se od vnoučete stejně nechce odtrhnout. Teď může místo na gauči přespat v jeho pokojíčku a na dobrou noc mu povědět hezkou pohádku.

Nábytek s nízkou hloubkou udrží v bytě pořádek

Vytvořte úložné prostory všude, kde to jen bude možné. I když budete mít k dispozici jen pár centimetrů. Nábytek s nízkou hloubkou ukryje drobnosti, které by se jinak povalovaly venku. Navíc nezaberou moc místa, a když bude mít stejnou barvu jako stěny místnosti, ani si ho nevšimnete. Snažte se co nejvíce věcí uskladnit do výšky. Zavěste skříňky i tam, kam běžně nedosáhnete. Například nad dveře. Uložte sem sezónní věci, jako stan či brusle, které nepoužíváte tak často. Díky štaflím nebo schůdkům se pro ně snadno dostanete.

Tak a je to. Teď už pro vás zařizování menšího bytu nebude žádný problém. Vyberte si rozkládací pohovku a rohový nábytek, dokud máte všechny naše tipy v hlavě. Uvidíte, jak správně vybraná postel či pohovka promění vaše menší prostory k nepoznání.

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate