Jak vybrat zavazadlo na dovolenou

Vzrušující výběr dovolené občas nutně doprovází i výběr nového zavazadla. Pokud jste tak naposledy učinili už dávno, budete ohromeni, jak se tento sortiment vyšvihl. Současná zavazadla mají šmrnc už na pohled, a co teprve jejich důmyslné vybavení.

Zabalený kufr
Při koupi nového kufru se vyplatí investovat do kvality

Jak se v nich ale vyznat? Nejprve si v duchu proberte obvyklé typy vašich cest a účely, k nimž má nové zavazadlo sloužit. Vezměte v úvahu také nejčastěji využívaný dopravní prostředek, přibližnou délku cest i množství převážených věcí. Zatímco u krátkého cestování vystačíte s kabinovým zavazadlem do 55 cm, rodinná dovolená se neobejde bez objemného kufru, třeba i s možností rozšíření velikosti, aby při návratu pojal také suvenýry.

Jakmile zhruba víte, co chcete, rozhlédněte se na našem webu. Jisté je, že každé zavazadlo musí vydržet velkou zátěž. Proto, ať už to nakonec bude elegantní kufr, ležérní batoh nebo cestovní taška, vyplatí se investovat do kvality. Pečlivě vybrané zavazadlo vám poslouží mnoho let a umocní vaše cestovatelské zážitky.  

Růžový batoh
Na kratší dovolenou může stačit i větší batoh

Kufr na kolečkách: ideální na odpočinkovou dovolenou i služební cesty

Tradiční cestovní zavazadlo, které vás věrně doprovodí do každého koutu světa, představuje cestovní kufr na kolečkách, případně i bez nich. Ačkoli klasické textilní a kožené kufry obsahují mnoho kapes a tím i úložného prostoru, stále větší oblibu získávají skořepinová zavazadla, neboť jsou odlehčená a přitom pevná.

Skořepinový kufr je rozhodně nejlepší zavazadlo do letadla, protože přežije i mnohdy drsné zacházení letištního personálu. Je také nepromokavý a vyčistíte ho snadněji než látkový kufr. Moderní různobarevné skořepinové kufry vyrábějí společnosti Travel World či Murano, v jejichž sortimentu figuruje i praktické kabinové zavazadlo nebo sladěná sada cestovních kufrů (z houževnatého plastu, ale i z polyesteru).

Přepravu jednoho kabinového neboli nezapsaného zavazadla povoluje každému cestujícímu převážná většina leteckých společností. Délka kabinového zavazadla může být maximálně 56 cm na délku, šířku 45 cm a hloubku 25 cm. Podle podmínek přepravce lze mít ještě jedno malé palubní zavazadlo, které se vejde pod sedadlo před vámi. Renomovaní výrobci zavazadel povolené rozměry samozřejmě respektují, konečné ověření vzhledem ke konkrétnímu letu je ale vždy na cestujícím. Vzhledem k dnešnímu příklonu k minimalismu už řada cestovatelů vsadila jen na příruční zavazadlo do letadla, do něhož v případě kratších pobytů umístí vše potřebné a ušetří tak peníze i čas při odbavování.

Žena s kufrem na letišti
Při koupi kufru můžete vybírat z mnoha materiálů

Dodejte svému kufru styl

Vyberte si co nejoriginálnější design zavazadla, abyste ho po příletu poznali ihned, jakmile se objeví na běžícím pásu. Okamžité vyřešení problému s identifikací zavazadla nabízejí i nápadité obaly na kufry značky Oyo Concept, například s vyobrazením letadla, melounů či Eiffelovy věže.

Jedete-li na dovolenou s dětmi, nechte je, aby si samy zabalily a následně opatrovaly svůj vlastní cestovní dětský kufr. Jeho barvy a motivy mohou být opravdu odvážné, třeba se zvířátky nebo filmovými postavičkami. Roztomilé kufříky, batůžky i příruční tašky dodává na trh značka Sass & Belle, a to i v sadách dvou kusů. Dětské kufry jsou stejně propracované jako kufry pro dospělé a většinou nepřekračují rozměry palubního zavazadla.

Nyní pár slov k tomu, jaká má být výbava kufru. Dobrý kufr je opatřený dvojitými otočnými kolečky, výsuvnou trolejí pro příruční zavazadlo a nejlépe číselným TSA zámkem, který se obejde bez klíče a případná bezpečnostní kontrola ho otevře bez poškození. Pro přehledné ukládání věcí se osvědčily dvě vnitřní části kufru, oddělené textilní přepážkou, a rovněž textilní popruhy. Standardem soudobých kufrů jsou už také vypolstrované kapsy na elektroniku, prostor pro mokré nebo špinavé prádlo, vestavěné ramínko, zrcadlo a užitečná je i jmenovka z vnější strany zavazadla.

Jak kufr efektivně zabalit?

Experti na balení kufrů doporučují dospod ukládat těžší věci – boty, knihy a podobně, na ně tvrdší věci jako džíny a teprve nahoru jemné oblečení a další choulostivé předměty. Mezery v kufru můžete vyplnit ponožkami a spodním prádlem. Ke stlačení oblečení, a tedy ušetření místa v zavazadle, lze využít i speciální kompresní pytlík. Cestujete-li často letadlem, zvažte pořízení cestovní váhy a metru, díky nimž si ještě před odjezdem na letiště rychle ověříte povolenou hmotnost a velikost zavazadel.

Zabalený kufr
Čím lépe vše v kufru poskládáte, tím více budete mít místa

Cestovní batoh či taška: pro vyznavače aktivní dovolené s mnoha přesuny

Zatímco kufry jsou jasnou volbou na relaxační dovolenou, dobrodružné výpravy žádají batohy, které nabízejí příjemně rozloženou zátěž a volné ruce, prostě pohodu. Batohy Natwee osloví muže i ženy, malé i velké a hodí se k nošení do přírody i do města. Abyste byli v klidu, pořiďte si bezpečnostní batoh značky XD Design, který nelze vykrást. Nadchne vás schovaným zipem, mnoha kapsami i povrchem odolným proti proříznutí. Navíc je 100% nepromokavý, s ochrannými reflexními pruhy a USB přístupem k vaší powerbance. Dokáže vyvážit hmotnost, čímž odlehčuje zádům, a při delších cestách jeho zadní popruh lehce přichytíte k madlu kufru. 

Zejména rodiny s dětmi, které se vydávají na cesty po vlastní ose, ocení na dovolené termotašky a velké tašky z recyklovaných plastových lahví od inovativní značky Rex London. „Opravdu prostorná taška na spoustu využití,“ říká o modelu potištěném módními růžovými plameňáky zákaznice Anna. „Taška je velká, skladná, lehká,“ přidává se Ivana. U nás na Bonami najdete i plážové modely, atraktivní víkendové tašky přes rameno nebo kosmetické taštičky nejrůznějších barev a tvarů.

Batoh Natwee
Batohy Natwee září barvami

Udělejte si radost také novou kabelkou a dalšími vychytávkami na cesty

Dámskou nezbytností na cesty, od nejmenších až po ty největší, třeba na druhý konec světa, je také kabelka. Do dálek vás zvou například kabelky s designem Paris od ryze české firmy Dara bags. Nebo si na cestách dopřejte doprovod charismatické italské kožené kabelky značky Maison Bag. Ovšem počítejte s tím, že váš vztah k těmto kabelkám může přerůst v celoživotní vášeň…

Prohlédněte si i další vychytávky na cesty, k nimž patří stylové skleněné lahve, termosky, cestovní nabíječky, handsfree speaker do auta, cestovatelské deníky či nástěnné mapy světa pro přehledné uchování vzpomínek.

Je váš příbuzný nebo známý zapálený cestovatel? Připravili jsme rovněž dárky pro cestovatele. Praktická výbava na výlety, která zahrnuje batohy, láhve, boxy na jídlo i dekorace pro připomenutí zážitků z cest mu jistě přijde vhod.

Smaltovaný hrnek Gentlemen’s Hardware si zamiluje každý dobrodruh

Ať už cestujete do zahraničí, nebo za poznáním krás naší vlasti, vydejte se na cestu svého života s naší asistencí. Zajistíme vám zavazadlo, na které se budete moci vždy spolehnout.

Kam se letos chystáte na dovolenou vy? Podělte se s námi v komentářích. 

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate