Základní rady, jak skladovat šperky a zabalit je na cesty

Skladování šperků není žádná věda a jejich správná organizace se rozhodně vyplatí – ozdoby zůstanou krásné a nebude jim hrozit poškození. Přesto však mnozí dělají chyby v základních věcech. Skladujete vy své šperky správně? A jak řešíte jejich převážení? Shrnuli jsme pro vás několik tipů, jak klenoty uchovávat i jak je dobře sbalit. Ověřte si, jestli děláte vše pro to, aby vám dlouho vydržely v dobré kondici. 

Jak uložit šperky

Alfa a omega správného skladování

Šperky vždy uchovávejte v pokojové teplotě a v suchu. Důležité je i místo mimo sluneční záření. Každý kousek se také snažte uchovávat odděleně od ostatních, snížíte tím riziko poškrábání nebo jiného poškození. To jsou ty nejzákladnější podmínky, za které vám vaše klenoty poděkují. Co ale můžete pro jejich dobro udělat dál?

Najděte ideální bezpečné místo pro každý šperk

Pokud chcete dát svým ozdobám větší řád a lépe je chránit, pořiďte si na ně šperkovnici. Kvalitní šperkovnice by měla být vystlaná měkkou tkaninou, díky které se šperky neponičí o hrubé povrchy. Uvnitř mohou být vypolstrované přihrádky různých velikostí nachystané přímo pro daný druh šperku.

Další šikovnou možností je organizér do šuplíku, ve kterém můžete šperky zavřít – sucho, tma a pokojová teplota jsou tedy zajištěny. Především na náhrdelníky a náramky se budou hodit také stojany na pověšení, které vyřeší starosti se zamotáváním. Páry náušnic uchovávejte v přihrádkách či krabičkách vždy u sebe.

stojany na šperky, řetízky a náramky ze zlata - KLENOTA kopie

 

Šperky a cestování

Přemýšlíte, jak si sbalit své oblíbené klenoty na cesty? Udržet v nich pořádek a zabezpečit je i pro případ jízdy kufru po kostkách nebo jiných cestovatelských kratochvílí může být docela oříšek. Základem je vhodný obal. Snadno proveditelným tipem je každý šperk uložit zvlášť do uzavíratelných plastových sáčků nebo do přihrádek dávkovače léků. 

Pocit největšího bezpečí a komfortu vám však dopřeje kvalitní pouzdro s vypolstrovanými přihrádkami, které klenoty bude skvěle chránit. Oceníte ho především, pokud cestujete častěji a převážíte drahocenné kousky.

skladování zlatých šperků s drahými kameny - KLENOTA

Upozornění: Vždy se vyvarujte ukládání šperků do peněženky k mincím a pozor na perlové šperky – potřebují „dýchat“, nenechávejte je proto dlouho uzavřené bez přístupu vzduchu.

Najděte to správné místo v zavazadle

Když už máte šperky v nějakém vhodném obalu, měli byste ještě myslet na to, kam přesně je uložíte. Vnější kapsy nebo přihrádky kufru či tašky nebudou tou pravou volbou, šperky tam nejsou moc dobře chráněny. Vyhraďte na ně místo někde ve středu zavazadla a ideálně je obalte měkkým oblečením.

Tip od ateliéru KLENOTA: Při cestě letadlem si nejhodnotnější šperky zabalte do příručního zavazadla a neodbavujte je. To samé platí i pro kousky, ke kterým máte hlubokou citovou vazbu.

A šperky mohou dál okouzlovat

Tak jak jste dopadli? Potvrdili jste si, že umíte šperky uchovávat i sbalit správně nebo jste přišli na nějaká vylepšení? Věříme, že teď už budete mít skladování a balení šperků v malíčku.

stojany na šperky, řetízky a náramky ze zlata kopie

 

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate