Jak si zařídit domov na Vánoce?

Advent je za dveřmi! Jak si zařídit domov v duchu Vánoc? A co letošní trendy? Pojďte s námi odhalit, jaké dekorace budou letos vládnout světu.

Minimalismus

Je všude. Minimalistické interiéry ovládly naše instagramy a myšlenka, že méně je více, je nám stále bližší a bližší. Ale jak udělat načančané Vánoce v duchu minimalismu?

Všichni toužíme po bílých Vánocích, tak co takhle si je přichystat doma?
Všichni toužíme po bílých Vánocích, tak co takhle si je přichystat doma?
Tip 1: Vsaďte na bílou

Bílá barva stromečku sluší. Stejně tak i sváteční tabuli nebo nazdobeným oknům.

Tip 2: Jemné osvětlení

Tenké světelné řetězy nemusíte nutně instalovat jen do květináčů za oknem. Zkuste je omotat okolo čela postele, umístit na polici nebo jimi nazdobit stůl.

Tip 3: Vánoční stromeček

Kdo říká, že vánoční stromek musí být obrovský a plný barev? Zvlášť ti s malými byty ocení menší stromečky v květináči. A že ani to není to pravé ořechové? Co to letos zkusit úplně jinak a vyrobit si stromeček naprosto netradiční? Zkuste ho třeba nakreslit na stěnu nebo vystřihnout z papíru.

Klasický stromek můžete nahradit alternativami
Klasický stromek můžete nahradit alternativami

Extravagance

Naprostým opakem předešlého trendu jsou extravagantní Vánoce. Ty jsou plné barev, tvarů a světel. Lehký retro nádech podpoří domáckou atmosféru. A s takovými Vánocemi zabodujete především u těch nejmenších. ♥

Obyčejným baňkám odzvonilo!
Obyčejným baňkám odzvonilo!
Tip 1: Netradiční ozdoby

Vánoční baňka ve tvaru cappuccina? Proč ne! Ozdoby na stromeček seženete v různých podobách. Výjimkou nejsou ani různé druhy ovoce, zvířat nebo třeba dopravních prostředků.

Tip 2: Exploze barev

Čím víc odstínů bude mít váš stromek, tím lépe. Nebojte se být odvážní, naopak! Popusťte uzdu fantazii a vzpomeňte si na stromečky našich babiček, které zdobily kromě čokolád v pozlátkách i baňky všelijakých barev.

Tip 3: Barevná světýlka

Blikající řetězy ve všemožných barvách, zatemnělý obývák a šálek horké čokolády. Také cítíte tu idylku?

Přírodniny

Mezi námi, Vánoce musí vonět. A tak jsou přírodniny jako třeba chvojí i nasušené pomeranče stálicí, která nikdy nezklame.

Vůně jehličí je neodmyslitelnou součástí Vánoc
Vůně jehličí je neodmyslitelnou součástí Vánoc
Tip 1: Laďte do tradičních barev

Červené ozdoby jsou klasikou. Kombinujte je s typickými slaměnými ozdobami. Nebo vsaďte na nasušené ovoce a oříšky.

Tip 2: Svíčky

Mihotavá světýlka po bytě udělají mnohé. Vonné svíčky dokáží naladit atmosféru, i když se ještě nepyšníte obřím vánočním stromem.

Tip 3: Věnce

A tím nemyslíme jen ty adventní. Věncům z chvojí, šišek nebo mechu to sluší na dveřích i v obýváku na zdi. A pokud patříte mezi ty šikovnější, nebojte se zhostit se jeho výroby sami. Zapojit můžete i děti.

A když ani to nestačí

Oblékněte každý kout domova do svátečního. Kromě drobných dekorací využijte i vánoční ubrusy, povlečení nebo polštáře a vdechněte vašemu bydlení naprosto novou duši.

Oblékněte do Vánoc celý domov
Oblékněte do Vánoc celý domov

My už se na celý advent moc těšíme. Co vy? Už víte, jak budou letos vypadat vaše Vánoce?

Komentáře

komentářů

Navigate