Jak se bydlí s Bonami? Nahlédněte do hravého skandinávského interiéru

Okouzlená skandinávským stylem, milovnice čistých linií a bílé barvy. To je naše kolegyně Nina, která přiznává, že do svého nového bytu se zamilovala na první pohled. „Učarovala mi velká okna v každé místnosti, světlo a jednoduchost, která se v bytě ukrývá spolu s možností vytvořit si bydlení podle vlastních představ.“ Nina s přítelem zařizovali byt sami, bez pomoci architekta a už na první pohled je jasné, že se jim to podařilo. Pojďte dál a nechte se inspirovat krásným bydlením doplněným kousky z Bonami.

Odkládací žebřík Zuiver
Odkládací žebřík Zuiver je dokonalým pomocníkem na zavěšení oblečení nebo doplňků. Foto: Nina Waldeckerová
Jak bys svůj domov charakterizovala třemi slovy?

Hravý, skandinávský minimalismus.

Toto je tvoje první vlastní bydlení, které kousky sis vybírala nejdřív?

Jako první jsme vymýšleli a plánovali kuchyň, který byla nutná, abychom v bytě vůbec mohli žít. Poté jsme začali hledat ideální pohovku a konferenční stolky do obýváku tak, aby k sobě ladily a zároveň působily jako celek právě se zmíněnou kuchyní. Myslím, že to se nám podařilo a kuchyň propojená s obývací částí působí kompaktně.

Šedá pohovka Stella Cadente a odkládací konferenční stolky UFO
Šedá pohovka Stella Cadente a bílé konferenční stolky UFO tvoří v obýváku dokonalý pár. Foto: Nina Waldeckerová
Téměř všechno zařízení máš z Bonami. Jak probíhal výběr větších kusů nábytku online?

Nakupovat nábytek online je vlastně velmi jednoduché a praktické. Na jednom místě si můžete prohlédnout tisíce produktů, porovnat tu či onu značku, a když objednáte, tak vám vaše kousky dovezou přímo domů. Musíte znát přesné rozměry a svůj vkus, ale když tyto věci víte, je čas vybírat. My jsme dopředu znali směr, kterým se chceme ubírat a podle toho jsme nábytek vybírali.

Co musíš v domácnosti mít, aby ses u sebe doopravdy cítila doma?

Dobrou kávu, kvalitní postel a pořádek 🙂

 

Dekorace Opjet Paris
Opjet Paris, to je nadčasová francouzská značka, která se vyznačuje elegancí a hravým designem. Foto: Nina Waldeckerová
Máš tipy na zútulnění nového bytu? 

Pro nás bylo zútulnění až druhým krokem. Nejdůležitější je vybrat velký nábytek, který prostor zaplní a vykreslí jeho kontury. Potom přijde na řadu zkrášlování bytu, což je hlavně o dekoracích a menších kouscích, které prostor dotvoří a dodají mu ten správný „look“. Šarm novému bydlení dodá i osvětlení😉

A co tvůj oblíbený kousek? Máš nějaký radši než ostatní?

Zatím u mě vyhrává komoda od české značky Jitona, která je opravdu nádherná. Dubové dřevo, nožičky a propracované detaily jí dodávají neskutečné charizma.

Česká značka nábytku Jitona
Značku Jitona jsme si zamilovali na první pohled, a proto byla volbou číslo jedna při zařizování naší ložnice,“ přiznává Nina. Foto: Nina Waldeckerová
Co ses naučila při zařizování domova bez architekta? Máš nějaké tipy pro mladé lidi s vlastním bydlením? 

Zařizovat byt bez architekta je krásná věc. Jste svým vlastním pánem, vybíráte kousky podle svého vkusu a vaše bydlení potom odráží vaše já. Možná to trochu déle trvá, ale výsledek určitě stojí za to.

Mám jeden malý tip: chce to hodně odvahy a ještě víc trpělivosti.

Dekorace House Doctor dodají domácnosti šmrnc
Jemné detaily jsou klíčové při zútulňování nového bydlení. Váza House Doctor se hodí do každé místnosti v bytě. Foto: Martina Sičák

Komentáře

komentářů

Comments are closed.

Navigate