Jak na osobitý interiér? Vyrobte si stylové DIY polštářky!

Máte chuť vyšperkovat si něčím originálním obývací pokoj nebo ložnici? Nebo vyrobit nenáročný, ale krásný dáreček? Vyzkoušejte jednoduchý návod od Jany Ardanové na stylové polštářky! Napište na ně váš oblíbený citát, vzkaz pro obdarovaného nebo ho ozdobte oblíbeným vzorem. S měkoučkými polštářky, které si vyladíte přesně podle vašeho stylu, dostane pohovka i postel zcela nový rozměr a lenošení bude hned o kousek příjemnější.

IMG_0757_zmena-velikosti
Foto: Jana Ardanová

Co budeme potřebovat?

– bílé povlaky na polštáře
– tužku
– pravítko
– kartón
– fixu na textil (např. KOH-I-NOOR)

1.-riadky
Foto: Jana Ardanová

Do povlaku na polštář si vložíme kus kartónu, aby se nám fixa při psaní neprosákla na druhou stranu. Poté si pomocí obyčejné tužky a pravítka narýsujeme řádky, na které budeme psát. Na zkušební papír stejného formátu si pak napíšeme text, který chceme na polštářek dát, abychom si vyzkoušeli rozložení písmen. Pokud máme jasno, velmi slabě přepíšeme tužkou text přímo na polštář a obkreslíme fixou na textil. Pak už jen necháme zaschnout, vyndáme kartón a polštář povlékneme.

Tip! Pokud se vám nelíbí vlastní rukopis, vyberte si na internetu oblíbený font a vytiskněte si šablonu. Text také můžete přepsat přes kopírovací papír.

collage1
Foto: Jana Ardanová
IMG_0793_zmena-velikosti
Foto: Jana Ardanová

Zuzka_ber

Jana Ardanová

Baví mě vyrábět pěkné věci, od praktických bytových doplňků, po dekorace na zahradní oslavu. Bydlíme u lesa, který je pro mě inspirací v každém ročním období. Mám ráda stromy, jeden jsme měli už i v kuchyni a na další plánujeme postavit malý domeček.


Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate