Jak na dokonalou pracovnu? Víme, jak na to!

Že práce a potěšení nejdou dohromady? Ale ano! Jediné, co k tomu potřebujete, je správné a kvalitní vybavení a řídit se při zařizování pracovny několika důležitými body. A my vám teď poradíme jak na to, aby vám šla práce pěkně od ruky.

Stocksy_txpb52217960jr000_Small_534952
Zdroj: Stocksy.com

Židle a stůl jsou základ

Vůbec nejdůležitějším nábytkem v pracovně jsou židle a stůl. Ty vybírejte opravu pečlivě. Je důležité, aby byly v ideální výšce (nejlépe výškově nastavitelné), z kvalitních materiálů a byly vám pohodlné. Pokud máte sedavou práci a na židli trávíte většinu dne, zvolte si balanční a ergonomicky tvarovanou židli, která se bude hýbat s vámi. Takové židle totiž podporují lymfatický systém a jsou užitečnou oporou pro záda. Skvělým doplňkem je také sedací míč. My nedáme dopustit na značku VLUV, která dokazuje, že i praktická zdravá pomůcka může vypadat stylově. Není nad to, občas i z té nejpohodlnější židle vstát a protáhnout se na míči.

Na osvětlení nešetřete

Neméně důležité je také osvětlení, a to denní i umělé. Denní světlo je pro naše oči tím nejlepším osvětlením. Vyberte si proto pro pracovnu světlou místnost s velkým oknem. Ideálním místem pro umístění stolu je právě k oknu nebo pod něj. Nejen, že budete mít dostatek světla a nebude vám slunce svítit do monitoru, ale navíc budete mít i výhled do dálky, který vaše oči po dlouhém koukání do počítače zaručeně ocení.

Na dostatečné množství světla myslete i na večer. Zvolte si stropní svítidla, která zajistí ideální hladinu osvětlení a zabrání oslnění odrazem světla v monitoru. Kromě centrálního osvětlení je důležité správně osvítit také pracovní plochu. Na to vám nejlépe poslouží stolní nebo stojací lampa. Zde by však neměla být příliš silná žárovka, abyste zbytečně neunavovali oči.

134409-1600-1600
Zdroj: Biano.cz
11403030_10153118933022909_5709327497962062137_n
Zdroj: Stocksy.com

Útulné, ale praktické

Velmi jednoduchým a praktickým trikem, jak pracovnu zútulnit, je pořídit si do ní knihovnu. Nejen, že navodí příjemnou atmosféru, ale zároveň do ní schováte knížky i veškeré nezbytnosti, které potřebujete při práci. Zda zvolit masivní dřevěnou knihovnu, knihovnu až po strop nebo police ve více řadách, záleží jen na vás a na prostoru, který máte k dispozici.

S drobnými doplňky v pracovně opatrně. Nechceme mít z pracovny obývací pokoj, ale místo, kde nás nebude nic rušit a rozptylovat při práci. Pracovní stůl by měl být hezký, příjemný, ale ne přeplněný vázičkami, fotorámečky a dalšími drobnostmi. Stejně tak do pracovny nepatří ani pohodlné sedačky, které vás jen budou lákat k polehávání a spánku.

V pracovně zapomeňte na plast, sklo a lesklé povrchy, které se snadno zašpiní a působí chladným dojmem. Raději zvolte dřevěný nábytek (například v kombinaci s bílým laminátem), měkké teplé materiály a tlumené barvy, které navodí domácí pohodu a příjemnou náladu. Odpusťte si také extravagantní kousky, včetně agresivně barevných tapet, které by vám akorát nedovolily soustředit se na práci.

A1ARCHITECTS S.R.O
Zdroj: Biano.cz, A1ARCHITECTS S.R.O
Biano
Zdroj: Biano.cz

Chytrá řešení pro malé prostory

Ne všichni mají tu možnost mít jako pracovnu samostatnou místnost. Ale nezoufejte, i v malém prostoru se dá vytvořit atmosféra, ve které vám půjde práce pěkně od ruky. V menších bytech je třeba najít nevyužitá místa a pátrat po nábytku, který je víceúčelový. Zabudovaný pracovní stůl, který snadno zase schováte, zásuvky na kolečkách, židle, která jde zasunout ke stolu, stohovatelný nábytek nebo pracovní koutek s důmyslně řešenými úložnými prostory. Šikovné nápady mohou malou místnost proměnit ve velkorysou plochu.

Pokud však nepotřebujete u pracovního stolu sedět dlouho a nemáte místa nazbyt, postačí vám jednoduchý pracovní stůl s židlí ladící se zbytkem interiéru. Přesto stále dbejte na výběr kvalitních kousků, které vám sezení zpříjemní.

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate