Jak na aranžování jarních květin?

Květinové trhy i květinářství jsou zrovna v záplavě barevných tulipánů, narcisů a hyacintů. Jde o první předzvěsti jara, a tak to stojí za to si z nich udělat doma jarní dekoraci. Jak ale na to? Našli jsme pro vás několik tipů, kterými se můžete inspirovat a vytvořit si podobně laděnou květinovou dekoraci.

Rozkvetlé narcisky jsou natolik výrazné, že ani nepotřebují příliš komplikované aranžmá. Stačí je dát jen do konvičky nebo klidně i pěkných lahví od vína nebo piva. A je to.

bonami tipy (1)a
Zdroj: Delightfully Tacky a Creature Comforts Blog

Podobně jednoduché to může být i s tulipány, kterým velmi sluší čiré sklo. A tak je svažte a vložte do zavařovaček obmotaných režným provázkem nebo klasických skleniček na víno. Jen pozor, nekombinujte je s narcisky, protože právě ty tulipány zabíjí, a tak by vám narcisy rychle odešly.

bonami tipy (2)
Zdroj: Hostess with Mostess a Wedding Prideny

Schováváte si ve skříňce staré a fotogenické šálky, které jste ale ve skutečnosti nikdy nepoužili? Dejte jim nový smysl a vsaďte do nich třeba hyacinty.

bonami tipy (8)
Zdroj: Dekoherz a Helena Söderberg

Velikonoce jsou za dveřmi a podobně laděné květinové dekorace vám tu jejich slavnostní atmosféru příjemně zpestří.

bonami tipy (16)
Zdroj: Stylizimo a My Green Canoe

Žlutá barva tulipánů a narcisů evokuje barvu citronů. Proč je tedy nevyužít? Nakrájejte je na plátky a vložte do čiré skleněné vázy. Anebo jimi naplňte vyšší dózu na bonbóny a postavte vedle vázy s tulipány por zvýraznění jejich barvy a jarní svěžesti.

bonami tipy (3)a
Zdroj: Yellow Bliss Road
bonami tipy (6)a
Zdroj: Home Stories a Pinterest

Nebo byste raději méně tradiční květinové aranžmá? Co je tedy zkusit naskládat do stylového deštníku nebo zavřít skleněným poklopem na dorty?

bonami tipy (13)
Zdroj: Heaton House a Family Holiday

A jestli vyznáváte velké moudro, že v jednoduchosti je krása, pak nechte vyniknout přirozenou krásu tulipánů v dřevěné bedýnce nebo klasické skleněné váze.

bonami tipy (4)
Zdroj: Digs Digs a Pinterest

Máte sami zaručený a efektní tip na dekoraci květin? Pošlete nám fotku nebo návod a pochlubte se nám!

Komentáře

komentářů

2 komentáře

  1. Narcisy v lahvích od piva vypadají skvěle, díky za tip, určitě to doma použiji :)

Leave A Reply

Navigate