Insta léto s Fujifilm Instax!

S teplým počasím přichází ten správný čas na pořádaní nejlepších akcí z celého roku. A co nejlépe oživí každou párty? Parádní insta fotky, jejichž krásu v posledních letech začíná znovu objevovat čím dál víc lidí. A není se čemu divit. Fotky jsou za pár minut hotové a navíc mají nezaměnitelné kouzlo. Kombinují totiž nostalgii kultovní fotografické éry s novými technickými možnostmi. Foťáky Fujifilm Instax z naší aktuální kampaně jsou malé, lehké a vynikají jednoduchým intuitivním ovládáním. Integrovaný blesk navíc zajistí kvalitu fotek i za špatných světelných podmínek. Dopřejte si letos pořádné insta léto!

main_img_a_s
Snímky z foťáků Fujifilm Instax.

Instantní fotky nepředstavují jen skvělou zábavu, ale také možnost, jak pomocí vzpomínek zkrášlit svůj byt. Insta fotky jsou totiž natolik okouzlující, že by byla škoda všechny schovat v albu. Co takhle dárek, na kterém je místo kartičky se jménem rovnou fotka? Nebo krabice označená fotkou, která jednoznačně určí, co do ní patří? Pokud tuhle variantu využijete v případě boxu na hračky, máte jistotu, že uklízení pokojíčku děti začne konečně bavit.

Fuji
Další nápady na využití snímků z Instax foťáků najdete na webu Instax.
Avril
Foťák Instax Mini 8s používá i Avril Lavigne.) Zdrojem fotek je Pinterest Fujifilm Europe

Foťáky Fujifilm Instax se vyrábí od konce devadesátých let. Historie instantní fotografie je ale mnohem delší. Na počátku byla zvídavá otázka jedné malé holčičky. Zajímalo jí, proč při fotografování není možné vidět fotku hned. Psal se rok 1944 a tatínkem oné holčičky byl Edwin Land – vynálezce instantní fotografie. Své dceři na zajímavý dotaz, který mu vrtal hlavou, odpověděl o tři roky později. Právě v roce 1948 byl představen fotoaparát s technologií instantní fotografie s označením Polaroid Model 95. Vynález se stal hitem, který Landova společnost Polaroid neustále vyvíjela. V 60. letech byl poprvé k dostání také barevný film, v 70. letech byl představen foťák Polaroid SX-70, který vyvolal zájem pro svou skladnost a jednoduchou obsluhu. S instantní fotografií ve své éře pracovala známá studia i tvůrci včetně legendárního fotografa Helmuta Newtona.

cover_fo_newton_polaroid_1304081534_id_418280
Newtonovu kolekci polaroidových fototestů vydalo nakladatelství Taschen.

S nástupem digitální fotografie ale zájem o klasické fotky upadal, což se dotklo i oblasti polaroidových snímků. Společnost Polaroid v roce 2008 zastavila svou produkci, kterou se povedlo oživit až díky komunitě fanoušků z projektu Impossible Project. Ten spolu se značkou Fujifilm, která vynález Polaroidu během let dovedla k dokonalosti, patří k jediným výrobcům instantních filmů na světě. Fujifilm Instax navíc stále vyvíjí nové modely, které vynikají novým designem i technickými vlastnostmi. Krása instantní fotografie ale zůstává a vy si ji právě teď můžete dopřát v naší aktuální kampani.

Komentáře

komentářů

Leave A Reply

Navigate